Jmenuji se Miroslav Mišurec, je mi 45 let a společně s partnerkou pečuji o naše dvě děti, dvanáctiletého Matěje a tříletou Emu.
Já i Matěj máme stejnou diagnózu, konkrétně se jedná o onemocnění C-M-T (Charcot – Marie – Tooth) – vzácnou dědičnou neuropatii, která způsobuje poškození periferních nervů a následně pak ochabování svalů končetin. Aby toho nebylo málo, tak mi v roce 2002 diagnostikovali chronické selhání ledvin, přičemž jsem v roce 2004 podstoupil transplantaci ledviny. V současné době mi ale ledvina opět selhává. Oba zvládáme chůzi pouze s oporou francouzských holí, na delší vzdálenosti Matěj potřebuje invalidní vozík.











