Sbírka ukončena:

Aby se Vojtíkovi ulevilo od neustálého napětí a nervozity

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
82 800 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Aby se Vojtíkovi ulevilo od neustálého napětí a nervozity

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
82 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Verheul
Datum přidání
16. 6. 2021

Vojtíkův příběh začíná mnohem dřív, než vůbec přišel na svět. Několik let snažení se mi nedařilo otěhotnět, i přesto, že zdravotně vše vypadalo v pořádku. Proto jsem byla poslána do nemocnice, aby mi udělali laparoskopické vyšetření. Vše proběhlo v pořádku a lékaři na nic nepřišli.

Tři týdny po zákroku jsem šla na běžnou kontrolu ke svému gynekologovi. Nikdy nezapomenu na výraz mého lékaře koukajícího se na monitor ultrazvuku, po chvilce mi oznámiljste těhotná, asi v sedmém týdnu“. Před podobným zákrokem se v té době totiž nedělal těhotenský test, po této zkušenosti se v nemocnici už dělá.

Jako první přišly obavy o Vojtíka, přece jen měl asi měsíc v bříšku a už s ním lékaři hráli s laparoskopickými tyčkami hokej. Ale vše vypadalo dobře a těhotenství jsme si užívali. Porod proběhl v pořádku, narodil se nám krásny zdravý kluk (až na hypospadii).

Více o Vojtíkovi

První dva roky byly dost náročné, Vojtík skoro nespal. Pořád jsem čekala, že se to spraví, s jeho dětskou lékařkou jsme zkoušeli homeopatika, geopatogenní zóny v bytě a jiné. Netušila jsem, že jde o jeden z prvních příznaků ADHD. Teď mu bylo osm let a problémy se spaním má stále, je ne v takové míře. Určitě na tom mají zásluhu i bylinky, které mu dávám.

Do dvou let mi na něm nepřišlo nic zvláštního. Jen si pořád vyžadoval dospělou osobu, nejlépe aby mu četla. Zároveň se u něj začaly projevovat určité odlišnosti, než u stejně starých dětí kolem nás. Byl dost často „ve svém světě“, měl velmi dobrou fantazii. A taky začal přehnaně projevovat emoce. Ale pořad jsem si říkala, že z toho vyroste. Taky si začal dost cucat paleček a točit vlasy. To ve velké míře zůstalo do teď.

Učitelka v mateřské školce nás téměř okamžitě informovala, že to není běžné „zlobení dítěte“, ale že má podezření na ADHD. Na její popud jsme to začali řešit s lékaři a ti nám potvrdily ADHD. Hodně nám pomohlo, že jsme problém pojmenovali mohli tak Vojtíkovi pomoci. Později jsme kvůli jeho náročnosti zažádali o asistent pedagoga, který mu pomáhal.

Když mu byli tři roky přibyl mu bráška. Dlouho jsme ho na to připravovali. Věděl, že první asi tři roky to bude pro něj spíš jen přítěž a omezování. Zato teď si to kluci náramně užívají, hlavně co se lumpáren týče. 😊 

Nyní Vojta chodí do základní školy, kde má i svoji asistentku. Snažíme se najít různé způsoby, jak mu odlehčit hlavně od toho neustálého napětí a nervozity, která je pro něj unavující. Často ho z toho bolí hlava, má neustálou potřebu cucat si palec nebo mít cokoli v puse a okousávat to. Pořídili jsme různé kousátka, díky kterým nejí pastelky i s tuhami, už je jen okousává. 

Velmi zajímavé je poslouchat, jak Vojta popisuje sám sebe a své pocity. Že je pořád nervózní a přitom nechce, nelíbí se mu to a dělá mu to zle. Ale nejde to zastavit. Jak se snaží udržet pozornost na jednu věc, ale v tu chvíli mu do hlavy vejde celá armáda jiných myšlenek a tu jednu přeperou. Jde vidět, jak se opravdu velmi snaží, nevím, jestli víc kvůli sobě nebo spíš kvůli nám rodičům, aby nám udělal radost. Děti jako Vojta chtějí být milované a chtějí nám dokázat, že můžeme být na ně pyšní jako na ostatní děti, které „tak nezlobí“.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Byla nám doporučena neurosenzorická terapie ve Verheul centru v Ostravě. Proto chceme peníze ze sbírky použít právě na ni. Bude se jednat o měsíční terapii, která by Vojtíkovi mohla pomoci ke zlepšení chování.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
1 000 Kč  •  11. 8. 2021 14:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat