• Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
dvtv logoseznam zprávy logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky Donio
  • Prohlášení o přístupnosti
  • Kodex chování Donio
  • Cookies
Mastercard logoVisa logoGoogle Pay logoApple Pay logo

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

cover image
Sbírka ukončena

Pomohli jste Arískovi v boji s rakovinou

Pomohli jste Arískovi v boji s rakovinou
Vybráno290 200 Kč
Aktualizováno 🧡
Předali jsme290 200 Kč
409 dárcůCelkem se zapojilo
710 KčPrůměrná výše daru
30 000 KčNejvyšší dar
60 dnůVybráno za

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat
Zakladatel
Markéta Sybalová
Datum přidání
12. 11. 2022
Poslední aktualita

17. 7. 2023 15:38

Arískovy pokroky v boji s rakovinou 🐶❤️💪🙏

Krásný začátek nového týdne přejeme s Arískem,

ráda bych vám napsala, jak se daří té mé psí lásce a také ze srdce poděkovala všem, kdo jakkoliv podpořil jeho cestu za uzdravením. Děkujeme za veškerou podporu, jste úžasní 🙏🐶❤️

Arísek před týdnem dobral antibiotika a protizánětlivý lék, které užíval docela dlouho na ty ošklivé neurologické záchvaty. Ty už díkybohu nemá, postupně ho přestávaly trápit až do vymizení před asi 3 týdny 🤞🍀🙏 Sice ho občas ještě popadne tzv. Reverse sneezing, takové to zpětné kýchání, které před operací snad nikdy v životě neměl. Ale je to naštěstí za okamžik pryč a netrápí ho přitom žádné přidružené neurologické trable 🤞🍀🙏 Léky bral pro jistotu déle, abychom to nepodcenili a nevrátilo se mu to. Bývalo mu při tom opravdu špatně a myslím si, že ani pořádně nechápal, co se to děje, že nemůže normálně dýchat, je vyčerpaný a je mu zle. Před pár dny jsem mluvila s panem doktorem, budu Arískův stav bedlivě sledovat a kdyby se to začalo zhoršovat, budeme okamžitě řešit.

Jen bohužel pan doktor nám bude na konci července končit na pražské klinice a bude působit už jen v místě svého bydliště na jihu Čech. Tak doufám, že se dostaneme do podobně skvělých rukou. Ale věřím, že vše bude dobré, protože na RegiaVetu mají skvělý tým opravdových odborníků na onkologii 🤞🍀🙏 Tak jsme panu doktorovi na poslední kontrolu donesli alespoň malý dáreček, který mu očividně udělal radost 😊 Není to úplně jasné, ale to uprostřed je Arískova tlapička – byl to můj první pokus o otisk tlapky, úplně se nepovedl, ale aspoň je to autentické 😀

Arísek už zhruba měsíc užívá ty nové léky inhibující růst rychle se vyvíjejících buněk. Ty musí brát dlouhodobě, protože bohužel karcinom, který měl, je hodně agresivní a umí velmi rychle recidivovat, když se něco podcení. Tak doufám, že léky budou stačit k tomu, aby bylo vše v pořádku 🤞🍀🐶❤️ Díkybohu je Arískovi po nových lécích dobře, nemá žádné vedlejší komplikace 🤞🍀🙏 Dostává dvě tablety obden a k tomu denně probiotika i další vitamíny a doplňky stravy, aby byl silný a bylo mu co nejlépe. A jsem také moc ráda, že nám koncem minulého týdne přišla nová várka tohoto léku. Tady v ČR na vet stojí jedna krabička s 20 tabletami (na cca 3 týdny) rovných 5 tisíc Kč, což je obrovská cena při dlouhodobém užívání. Za každé dva měsíce by tak jeho léčba vyšla na 15 tisíc. A tak jsem důsledně hledala, ptala se všude možně a jedna velmi milá slečna, která bohužel také řeší se svým pejskem rakovinu, mi poradila on-line lékárnu v Portugalsku, ze které také objednávala tento lék. To samé balení tam mají v přepočtu za 2,9 tis. Kč, takže u dvou-měsíční léčby to i s poštovným vychází na cca 9 tis. Kč, úspora 40%. Byla jsem z toho nervózní, protože jsem za léky musela zaplatit předem, ale už po týdnu tady zásilka byla 🤩🤞🍀🙏

A také bych touto cestou ráda poděkovala slečnám z Donio, které mi vyšly vstříc a sbírku zde o měsíc prodloužily. A navíc ještě oproti fakturám vyplatily část příspěvků, abych mohla dál platit vše potřebné. Moc díky 🙏 Před pár týdny mě totiž požádal redaktor Strakatého e-zpravodaje, jestli bych nechtěla o Arískově příběhu napsat článek do letního čísla a přidat odkaz na jeho sbírku. Pojala jsem to hlavně jako rady všem pejskařům, kteří by museli čelit nepříznivé onkologické diagnóze. Doteď si pamatuji, jak jsem byla na počátku ztracená a hledala jsem všemožné rady, tipy, co dělat, jak tu mou lásku zachránit 🐶❤️ Byla bych šťastná, kdyby tyto mé rady nemusel nikdo využít, ale bohužel tato nemoc si nevybírá… A tak alespoň doufám, že praktické tipy pomohou některému pejskovi zachránit život 🤞🍀 Kdybyste si chtěli článek pročíst, abyste se dozvěděli o našem postupu, aktuální číslo naleznete na webu Spolku strakáčů: https://www.spolekstrakacu.cz/

Už se moc těším, až to bude vše za námi a ta moje láska bude zase zdravá 🐶❤️

Ještě jednou moc děkujeme za vaši podporu 🙏🐶❤️

Mějte se skvěle a užívejte krásné letní dny 🌞

Markéta & Arísek

Představení sbírky

Dobrý den,

moc děkujeme, že jste zavítali na stránku sbírky pro Aríska.

Ráda bych Vám ho na úvod představila. Arísek je Pan úžasňák, nádherný Český strakatý pes 🐶💖 Je mu teprve 8 let, takže ještě docela mlaďoch (strakáčci se dožívají běžně cca 15 let, takže je jako chlapík tak ve věku 40–45 let).

Moje jméno je Markéta, je mi 33 let a Aríska mám od malého štěňátka 🐶💖 Bydlíme spolu v malém bytě na okraji Prahy.

Co se přihodilo

Bohužel jsem mu před několika týdny objevila bouli na krku. Nejprve jsme mysleli, že to je nějaký zánět, ale nebyl, léky nepomohly. Tím jsme ale ztratili trochu času. Arísek má bohužel zhoubný nádor na štítné žláze. Bohužel docela rychle rostl, během dvou týdnů mezi dvěma vyšetřeními vyrostl o 0,5 cm, takže řešit jsme museli okamžitě.

Na fotce je Arísek po jednom z prvních vyšetření, kde mu dělali sono (vyholené místo vpředu na krku) a brali krev na rozbor (vyholená tlapička).

Nádor má bohužel na špatném místě, přiléhá k nějaké cévě a tepně, vrůstá do nich, je hodně prokrvený. Bohužel ho tedy není možné hned odoperovat, nešel by díky tomu odstranit celý, takže by to tam dál bujelo… Bez léčby byla prognóza děsivá, medián dožití jsou prý 3 měsíce. Když jsem tohle slyšela, proplakala jsem celé odpoledne a večer. Arísek pro mě hodně znamená, byl to můj parťák, který mě vždy dokázal rozesmát i v těžkých chvílích, kterými jsem si v posledních pár letech prošla (mj. těžká nemoc maminky a její hospitalizace v nemocnici trvající skoro celý rok, kdy jsme nevěděli, jak to vůbec dopadne; nedávný rozvod a snad jen dočasné zhroucení některých budoucích snů; ztráta zaměstnání kvůli reorganizaci firmy; do toho starosti kolem Covidu byly už jen pomyslnou „třešničkou“ – prostě moc stresu najednou, což vedlo až ke zhroucení a vyhoření…). Arísek tu byl vždy pro mě. Vždy mě nadšeně vítal „s úsměvem na tváři“, když na mě nikdo jiný nečekal. A teď je čas, abych tu byla já pro něj 🐶💖

Komu pomůžeme?

Naše naděje

Jediná možnost s vysokou úspěšností, která by Arískovi měla pomoci zachránit život 🤞🍀🙏 byla radioterapie. Ta se v ČR ale nikde nedělá, nejblíže s volným termínem byla v Německu. A tak jsme tu a s Arískem bojujeme 💪🐶💖

Před pár dny jsem se navíc dozvěděla, že bude nutná ještě chemoterapie, protože se mu bohužel metastáze dostala do tepny, která tumorem prochází a mohlo se to krevním řečištěm šířit dál do těla. Té jsem se ideálně chtěla vyhnout, protože si doteď živě pamatuji, jak po ní bývalo babičce zle. Ale co naplat, už máme termín, čtyři dny před Štědrým dnem, a tak doufám, že Arískovi po ní nebude špatně, abychom si užili aspoň klidné Vánoce, když už advent máme jiný, daleko od všech, od domova. Ale když už jsme se do toho dali, udělám maximum, aby byl Arísek opět zdravý 💖🐶🍀

A pak snad ta operace už „deaktivovaného“ nádoru, alespoň té části, která půjde odstranit. Ale to ještě nevím, zda vůbec bude možné, je tam hodně cév a nervových zakončení, čekám na vyšetření pana doktora Škora, předního specialisty v oboru a případně i od špičkového onko-chirurga ve Vídni, který by operaci asi pak provedl. Vyšetření u pana doktora Škora máme naštěstí už na počátku ledna, takže vše běží rychle jako na drátkách a nedáme té „potvoře“ šanci Arískovi dál ubližovat 🤞🍀🙏

Náklady na léčbu jsou obrovské, původní kalkulace byla na zhruba 250 000,- Kč a obsahovala:

  • Kompletní onkologická vyšetření zhruba za 15 tis. Kč.
  • CT ke správnému zaměření nádoru a zacílení léčby, aby se minimalizovala rizika, že kromě nádoru bude postižena i jiná tkáň (hrtan, štítná žláza atd.). To stojí zhruba 22 tis. Kč.
  • Radioterapie v délce cca 3,5 týdne – aktualizovaný odhad je, že bude stát cca 150 tis. Kč (nebudou-li komplikace, pak by to bylo i víc).
  • S tím je spojené i naše ubytování v Německu. Klinika je cca hodinu od Frankfurtu, nelze dojíždět denně z Prahy, cesta tam a zpátky trvá s pár „čůrpauzami“ cca 12 hodin + doba na klinice. To bych denně nezvládla, nemluvě o tom, že by to vyšlo při dnešních cenách nafty tak cca 2,5 tis. Kč denně. Ubytování jsem sháněla po známých, zveřejnila jsem prosby na Facebooku ve skupině strakáčů a v různých dalších spojených s danou oblastí v Německu, požádala přátele. Snažila jsem se najít něco za minimální náklady, vlastně toho moc nepotřebujeme, ale bohužel jsem nesehnala, a tak jsme museli vzít dvě levnější nabídky na Airbnb. Je to na dlouho, navíc přes adventní víkendy. Za 23 dní jsem sehnala za 22 tis. Kč + poplatky 5 tis. Kč.
  • A po radioterapii nás čeká doufám ještě ta operace, aby se odstranilo vše, co půjde a Arísek měl co největší šanci na plnohodnotný život třeba i dalších 5 i víc let 🤞🍀💖 Malý kousek nádoru tam bude muset zůstat, ale už bude „deaktivovaný“ tou radioterapií. Ta proto musí proběhnout jako první. Odhad u operace je až 40 tis. Kč. Pokud by musela být provedena ve Vídni u specialisty, možná by to bylo více. Ale ta snad půjde tady v ČR, i přestože prý bude komplikovaná kvůli četným nervům a těm cévám.

K tomu se přidaly další náklady, které jsem původně neměla započítané:

  • Chemoterapie, která je nutná, aby zastavila i ty rakovinné buňky, které se již mohly rozšířit dál do těla, aby ta „potvora“ nemohla dál roztahovat svá „chapadla“ a ubližovat. Jedna aplikace by měla vyjít na 6 tis. Kč, Aríska čeká minimálně pět. A pak průběžná vyšetření, zda nebudou zapotřebí další aplikace. Ale raději budu s Arískem chodit na pravidelná vyšetření, než do něj cpát chemoterapie navíc. Náklady budou min. 30 tis. Kč + ta průběžná vyšetření, ale tam nevím za kolik. Odhaduji třeba i 60 tis. Kč.
  • Vyšetření u pana doktora Škora odhaduji v podobné částce jako prvotní onkologické vyšetření, tedy cca 15 tis. Kč.

Podtrženo, sečteno, čekají mě nakonec výdaje min. 300 000,- Kč, možná i více, kdyby se něco zkomplikovalo. Úplně původně jsem si říkala, že to nějak zvládnu sama, že přeci si nemůžu od nikoho něco vzít, protože v téhle době má snad každý hluboko do kapsy… Že to nějak dám dohromady, musím. Nešlo mi přes svědomí žádat někoho o příspěvek. Ale bohužel, osud si nevybírá, nebo možná zkouší moje nervy. Týden před odjezdem jsme se bohužel v práci se šéfem nedohodli na dalším pokračování, a tak do toho navíc budu ještě bez příjmů… A to je teď pro mě další obrovská rána. Od rodiny nebudu nic žádat, mamka i táta jsou na vozíčku, každý zvlášť žijí jen z důchodu. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybraná částka bude použita pouze na náklady spojené s Arískovou léčbou. Kdyby se náhodou podařilo vybrat víc, než budou naše finální náklady, zbylé peníze pošlu dalším pejskům. Dlouhodobě podporuji Jezevčíky v nouzi, kteří mají i tady aktuálně sbírku, nebo pak DogPoint či psí hospic Dejte nám šanci.

A tak prosím, pokud někoho z vás zaujal Arískův příběh a můžete-li, přispějte mi prosím na jeho léčbu, ať si může dál užívat života a dovádět se psími kamarády.

Že léčbu podstoupíme, to je mi jasné od prvního okamžiku a názor jsem nezměnila. Arískovi je teprve 8 let, kromě té „sviňuchy“ (pardon) v krku je díky Bohu naprosto zdravý, veselý pes 🤞🍀🙏 na kterém se díky Bohu ještě neprojevily žádné náznaky rakoviny 🤞🍀🙏 Prostě se tedy nesmířím, že by tady již za pár měsíců nemusel být, že tenhleten naprostý úžasňák mi třeba už za několik týdnů začne chřadnout a odcházet před očima. Tu potvoru porazíme! Pokud nám k tomu dopomůžete finančně, budu opravdu velice vděčná.

Držte nám prosím palce. Předem moc děkujeme za jakoukoliv finanční pomoc 💖🐶🤞🍀

Arísek & Markéta

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Tato sbírka je součástí tématu Boj s rakovinou u psů a koček: Diagnóza, léčba i financování.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.
Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

Další příběhy

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Vybráno 900 308 Kčod 1 578 dárců
Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Vybráno 594 760 Kčod 703 dárců
Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Vybráno 810 412 Kčod 1 040 dárců
Končí za 3 dny
Nový začátek na dosah: stavíme útulek!

Nový začátek na dosah: stavíme útulek!

Vybráno 14 045 857 Kčz 32 000 000 Kč
43 %
Končí za 7 dnů
Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Vybráno 1 990 124 Kčod 2 177 dárců
Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vybráno 1 521 315 Kčz 1 140 000 Kč
133 %
Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Vybráno 957 192 Kčz 4 500 000 Kč
21 %
Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Vybráno 203 832 Kčod 130 dárců

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat