17. 7. 2023 15:38
Krásný začátek nového týdne přejeme s Arískem,
ráda bych vám napsala, jak se daří té mé psí lásce a také ze srdce poděkovala všem, kdo jakkoliv podpořil jeho cestu za uzdravením. Děkujeme za veškerou podporu, jste úžasní 🙏🐶❤️
Arísek před týdnem dobral antibiotika a protizánětlivý lék, které užíval docela dlouho na ty ošklivé neurologické záchvaty. Ty už díkybohu nemá, postupně ho přestávaly trápit až do vymizení před asi 3 týdny 🤞🍀🙏 Sice ho občas ještě popadne tzv. Reverse sneezing, takové to zpětné kýchání, které před operací snad nikdy v životě neměl. Ale je to naštěstí za okamžik pryč a netrápí ho přitom žádné přidružené neurologické trable 🤞🍀🙏 Léky bral pro jistotu déle, abychom to nepodcenili a nevrátilo se mu to. Bývalo mu při tom opravdu špatně a myslím si, že ani pořádně nechápal, co se to děje, že nemůže normálně dýchat, je vyčerpaný a je mu zle. Před pár dny jsem mluvila s panem doktorem, budu Arískův stav bedlivě sledovat a kdyby se to začalo zhoršovat, budeme okamžitě řešit.
Jen bohužel pan doktor nám bude na konci července končit na pražské klinice a bude působit už jen v místě svého bydliště na jihu Čech. Tak doufám, že se dostaneme do podobně skvělých rukou. Ale věřím, že vše bude dobré, protože na RegiaVetu mají skvělý tým opravdových odborníků na onkologii 🤞🍀🙏 Tak jsme panu doktorovi na poslední kontrolu donesli alespoň malý dáreček, který mu očividně udělal radost 😊 Není to úplně jasné, ale to uprostřed je Arískova tlapička – byl to můj první pokus o otisk tlapky, úplně se nepovedl, ale aspoň je to autentické 😀
Arísek už zhruba měsíc užívá ty nové léky inhibující růst rychle se vyvíjejících buněk. Ty musí brát dlouhodobě, protože bohužel karcinom, který měl, je hodně agresivní a umí velmi rychle recidivovat, když se něco podcení. Tak doufám, že léky budou stačit k tomu, aby bylo vše v pořádku 🤞🍀🐶❤️ Díkybohu je Arískovi po nových lécích dobře, nemá žádné vedlejší komplikace 🤞🍀🙏 Dostává dvě tablety obden a k tomu denně probiotika i další vitamíny a doplňky stravy, aby byl silný a bylo mu co nejlépe. A jsem také moc ráda, že nám koncem minulého týdne přišla nová várka tohoto léku. Tady v ČR na vet stojí jedna krabička s 20 tabletami (na cca 3 týdny) rovných 5 tisíc Kč, což je obrovská cena při dlouhodobém užívání. Za každé dva měsíce by tak jeho léčba vyšla na 15 tisíc. A tak jsem důsledně hledala, ptala se všude možně a jedna velmi milá slečna, která bohužel také řeší se svým pejskem rakovinu, mi poradila on-line lékárnu v Portugalsku, ze které také objednávala tento lék. To samé balení tam mají v přepočtu za 2,9 tis. Kč, takže u dvou-měsíční léčby to i s poštovným vychází na cca 9 tis. Kč, úspora 40%. Byla jsem z toho nervózní, protože jsem za léky musela zaplatit předem, ale už po týdnu tady zásilka byla 🤩🤞🍀🙏
A také bych touto cestou ráda poděkovala slečnám z Donio, které mi vyšly vstříc a sbírku zde o měsíc prodloužily. A navíc ještě oproti fakturám vyplatily část příspěvků, abych mohla dál platit vše potřebné. Moc díky 🙏 Před pár týdny mě totiž požádal redaktor Strakatého e-zpravodaje, jestli bych nechtěla o Arískově příběhu napsat článek do letního čísla a přidat odkaz na jeho sbírku. Pojala jsem to hlavně jako rady všem pejskařům, kteří by museli čelit nepříznivé onkologické diagnóze. Doteď si pamatuji, jak jsem byla na počátku ztracená a hledala jsem všemožné rady, tipy, co dělat, jak tu mou lásku zachránit 🐶❤️ Byla bych šťastná, kdyby tyto mé rady nemusel nikdo využít, ale bohužel tato nemoc si nevybírá… A tak alespoň doufám, že praktické tipy pomohou některému pejskovi zachránit život 🤞🍀 Kdybyste si chtěli článek pročíst, abyste se dozvěděli o našem postupu, aktuální číslo naleznete na webu Spolku strakáčů: https://www.spolekstrakacu.cz/
Už se moc těším, až to bude vše za námi a ta moje láska bude zase zdravá 🐶❤️
Ještě jednou moc děkujeme za vaši podporu 🙏🐶❤️
Mějte se skvěle a užívejte krásné letní dny 🌞
Markéta & Arísek