Úspěšně vybráno:

Pomohli jste těžce postiženým dvojčatům z Ukrajiny

Vybráno 0 Kč 52 500 Kč
od 5 dárců
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
10 500 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste těžce postiženým dvojčatům z Ukrajiny

Vybráno 0 Kč 52 500 Kč
od 5 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
20. 4. 2022

Příběh chlapců

Pavlík a Petřík se narodili v 33.týdnu těhotenství. Přestože porod proběhl bez komplikací, před prvním rokem života byla ukrajinským dvojčatům diagnostikována mozková obrna, diplegie. V praxi to znamená ochrnutí končetin a to, že kluci nechodí. Veškerý přesun probíhá pomocí plazení nebo pomocí invalidního vozíku. Omezené pohybové možnosti doplňují bohužel také časté epileptické záchvaty a mentální retardace. Zdravotní stav obou chlapců neulehčuje ani fakt, že se aktuálně musí učit žít v nové zemi, v Čechách, kde nejsou ještě ani rok.

Když maminka Antonie porodila dvojčata Peťu a Pavlíka, doma už na ně čekal starší bráška Ivan. Přestože se děti narodily přirozenou cestou a nic nenasvědčovalo zdravotním komplikacím, oproti svému bráškovi bylo zřetelné, že se ve svém vývoji opožďují. Před dovršením jednoho roku byla už oběma dětem diagnostikována mozková obrna. I když už od té chvíle uplynulo deset let, maminka svým dětem věnuje stále stejnou intenzivní péči, ne-li vyšší.

Péťovi musím ve všem pomáhat, být s ním ve dne v noci. Je to můj velký malý kluk. Je ve svém světě šťastný. V tom reálném si však nic sám neobstará, ani se sám nenají, neoblékne. Má trvale pleny, trpí epileptickými záchvaty, poruchou autistického spektra a mentální retardací. Pavlo je na tom lépe, mluví, rozumí mi. Protože však ale také nechodí, musím ho všude přenášet.,“ popisuje maminka zdravotní stav dvojčat

Pomoc může neurorehabilitace

Pro oba kluky by si maminka přála co nejvíce samostatný a šťastný život. Aby se tento její sen mohl uskutečnit, lékaři se společně shodují na tom, že oba chlapci musí nutně co nejdříve zahájit intenzivní neuroléčbu. V opačném případě by se šance na samostatný pohyb a případnou chůzi mohla totiž definitivně rozplynout.

Nadějí pro dvojčata jsou aktuálně v České republice intenzivní neurorehabilitace na klinice Axon. Tyto vysoce kvalitní a účinné rehabilitace klukům zajistí komplexní individuálně sestavenou rehabilitační péči. Jelikož však nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou, úhrada padá na bedra rodičům, což pro ně v aktuální situaci představuje téměř existenční otázku. Rodina bohužel nemá nárok na dávky, příspěvky ani rehabilitace hrazené ze zdravotního pojištění. Tatínek pracuje jako řidič, maminka se stará o děti. I když se snaží rodina sebevíce, rozpočet je velmi napjatý.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Cena jedné intenzivní měsíční terapie na klinice Axon pro jednoho kluka činí 75 000,-. Vzhledem k tomu, že jsou kluci dva, stojí měsíc nutných neurorehabilitací rodinu 150 000,-. Neurorehabilitace je potřeba opakovat několikrát do roka. Díky vybrané částce budou moci dvojčata po 4 týdny intenzivně rehabilitovat.

Bála jsem se, že život v nové zemi se třemi dětmi, z nichž dvě jsou postižené, nebude vůbec jednoduchý. Teď jsme ale našli naději, že by se kluci mohli sami se najíst, umýt nebo se dokonce postavit na nohy. Všem, kdo se rozhodnou naši naději podpořit, z celého srdce děkuji,“ vzkazuje maminka.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
500 Kč  •  21. 6. 2022 11:27
Milý dárce
50 000 Kč  •  17. 6. 2022 8:43
Štědrý dárce
500 Kč  •  9. 5. 2022 17:03
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  8. 5. 2022 13:51
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  21. 4. 2022 13:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat