Jmenuji se Kristýna, je mi 33 let. Čerstvě mi byla schválena insolvence, proto máme omezený příjem. Trpím Crohnovou chorobou, znamenající dražší dietu, navíc teď podstupuji biologickou léčbu, která oslabuje imunitu – dá se tedy předpokládat, že budu nemocná, což znamená omezení příjmů.
Když se to stalo naposledy, snížená výplata vedla k dluhu na nájemném, a to ohrozilo naše bydlení. Kromě této nemoci mám i bipolární afektivní poruchu a tato existenční nejistota moji psychiku dost zatěžuje, což se projevuje častými depresivními propady. To se samozřejmě promítá i do mého vztahu se mým třináctiletým synem Sebastianem, který sám trpí psychickými problémy a poruchou pozornosti. Na jeho výchovu jsem sama. Vzhledem ke svým diagnózám jsem schopna pracovat jen na půl úvazku, ale práce v chráněné kavárně mě moc baví.









