Úspěšně vybráno:

Neurorehabilitace pro Michalku

Vybráno 0 Kč 40 000 Kč
40 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
40 000 Kč
Průměrná výše daru
40 000 Kč
Nejvyšší dar
8 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Neurorehabilitace pro Michalku

Vybráno 0 Kč 40 000 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
17. 8. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka je pro dvouletou Michalku, která se narodila s Prader-Willi syndromem. Rodiče chtějí Michalce dopřát potřebné neurorehabilitace, které ji pomohou k budoucí samostatné chůzi.

Komu pomůžeme?

Touto sbírkou pomůžeme čtyřčlenné rodině žijící v malé vesničce na Moravě, ve které se mladší dcera Michalka narodila s Prader-Willi syndromem. Je to vzácné onemocnění, jehož příznaky se během života mění. V čem Michalka nyní nejvíce zaostává oproti vrstevníkům je hrubá motorika. Ve dvou letech kvůli hypotonií není schopná samostatné chůze. Již od narozeni začala cvičit podle Vojtovi metody, od 7 měsíců má hiporehabilitace a od roku a půl cvičí Bobath concept. Aby Michalku rodiče posunuli ještě dál, chtějí využít služeb intenzivních neurorehabilitací, kdy jeden třítýdenní pobyt má Michalka již za sebou.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na absolvování intenzivních neurorehabilitací, na které malá Michalka nastoupí již letos v září. 

Vzhledem k tomu, že za všemi aktivitami musí rodina dojíždět do vzdálených měst a financovat je bez účasti pojišťovny (např. hiporehabilitace) a jediným výdělečně činným členem rodiny je tatínek, nejsou schopni několikrát za rok našetřit několik desítek tisíců korun na tyto rehabilitace.

Od rehabilitace očekávají zlepšení svalového napětí zejména v oblasti břišních svalů a nohou, aby Míša měla oporu ve svém těle a mohla udělat své první krůčky. Součástí je i kognitivně motorická terapie, kdy se rozvíjí i kognitivní funkce, což Míšu posunuje kupředu i mentálně. Tím, že se Míša naučí samostatné chůze, bude přínosem i pro její starší sestřičku, která se velmi těší až budou moci spolu běhat.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
40 000 Kč  •  17. 8. 2022 14:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat