Úspěšně vybráno:

Naslouchátko pro Bohouška

Vybráno 0 Kč 90 000 Kč
90 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
90 000 Kč
Průměrná výše daru
90 000 Kč
Nejvyšší dar
11 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Naslouchátko pro Bohouška

Vybráno 0 Kč 90 000 Kč
90 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
10. 11. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka je pro malého Bohouška, který se narodil se zdravotním handicapem pravého ouška. Díky této sbírce mu bude moci jeho maminka pořídit naslouchátko, které mu velmi pomůže.

Komu pomůžeme?

Bohoušek je veselý a jinak zcela zdravý pouze rok a půl starý chlapeček, který se narodil se zarostlým pravým ouškem (vrozené chybění a zúžení zvukovodu). V budoucnosti ho ještě čeká plastická operace boltce. Nyní však Bohoušek co nejdříve potřebuje zakoupit speciální naslouchátko, aby se mu postupně času přirozeným vývojem ouško správně vyvíjelo.

Ze všech možností po pečlivém zvážení mu rodiče nakonec vybrali kostní sluchadlo BAHA 5, na které mu zdravotní pojišťovna přispívá pouze necelých 20.000Kč z celkové pořizovací ceny 112.029Kč. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení naslouchátka pro Bohouška, které potřebuje pro lepší sluch a budoucí vývin ouška celkově. Ze zbylých peněz ještě rodiče zaplatí roční pojistku naslouchátka a v poslední řadě jim něco málo zbyde i jako příspěvek na nový automobil, který si také potřebují pořídit.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
90 000 Kč  •  14. 11. 2022 10:03

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat