Sbírka ukončena:

Naděje pro Pavlínku

Vybráno 0 Kč 167 320 Kč
500 000 Kč
 -
118 dárců
Celkem se zapojilo
1 418 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
35 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Naděje pro Pavlínku

Vybráno 0 Kč 167 320 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Barbora Kukalová
Datum přidání
7. 6. 2023

Představení sbírky

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc mojí mamince Pavle, která ve svých 56 letech bojuje s rakovinou slinivky ve stadiu metastáz do jater a duté žíly. Ačkoliv tato diagnóza slibuje při použití klasické léčby jen malou naději na zlepšení, je zde stále šance v podobě léčby na soukromé klinice v Brně, která však u nás v ČR bohužel zatím není hrazená pojišťovnou. A jelikož je čas neúprosný, je třeba léčbu podstoupit co nejdříve a její úhrada je nad naše finanční možnosti, velmi Vás prosíme o pomoc.

Komu pomůžeme?

Sbírka je určena pro moji maminku Pavlu, která se vždy s laskavostí a obětavostí sobě vlastní starala nejen o mě a mou sestru, ale i o celé své okolí. Ačkoliv to často neměla jednoduché, protože zůstala na dvě děti sama, vždy byla ochotná podat pomocnou ruku, ať už přímo, či prostřednictvím přispívání do různých sbírek, a to i zde na Doniu. Dnes je to ale bohužel ona, kdo potřebuje pomoct, i když sama by si o ni nikdy neřekla.

Mamka byla vždy člověk, který se prvně staral o pocity druhých, a až teprve potom o ty svoje. Díky svému neustálému samostudiu a zkoumání možností, se postupně vypracovala na zkušeného terapeuta v oblasti alternativní léčby. Snažila se pomoci druhým, bez toho, že by očekávala cokoliv na oplátku. Radila a pomáhala, protože se o svůj dar chtěla podělit.

Lidí hledajících pomoc stále přibývalo, nebylo možné se při běžném povolání věnovat všem. Proto se mamka rozhodla pro riskantní krok a začala se konzultacím věnovat naplno. To jí na jedné straně přineslo dobrý pocit, že nemusí nikoho odmítnout, ale na druhé straně to znamenalo také spoustu starostí a stresu, kdy se sama musela postarat o nejen o podnikání, bydlení a veškeré věci s tím spojené, ale také u mou mladší sestru trpící Aspergerovým syndromem, kterou má v péči.

Nikdy nekončící služba lidem, zahrnující večery, víkendy a minimum volna si vybraly svou daň a vyvrcholily v červnu 2021 naprostým vyčerpáním a s tím spojeným pádem ze schodů, který měl za následek zlomený obratel. Od té doby již nic nebylo jako předtím a místo toho, aby si mamka konečně začala trochu užívat života a nového vztahu, začaly jí postupně ubývat síly, přičemž posledního třičtvrtě roku se potýkala s bolestmi v břišní oblasti a nechutenstvím, které jsme přičítali zkaženému žaludku a stresu.

Bohužel v této době, kdy o sobě nemoc začala prvně dávat vědět, onemocněla naše babička. A tak mamka plánovanou návštěvu lékaře odložila, její maminka pro ni byla důležitější. Tak jak je to pro moji mamku typické, upřela všechnu svou pozornost k tomu, kdo ji v té chvíli nejvíce potřeboval. Byla své mamince oporou v její nemoci, byla jí oporou až do samotného konce, kdy se v prosinci minulého roku spolu rozloučily. Mamka měla babičku do poslední chvíle doma, držela ji za ruku až do posledního okamžiku.

I díky varování v podobě babiččiny pozdě odhalené diagnózy jsme na začátku tohoto roku maminku konečně donutili, aby se na chvíli ve svém tempu zastavila a řešila své stále zhoršující se zdraví. Po sérii vyšetření, která víceméně nikam nevedla, se přistoupilo k tomu klíčovému. Koncem ledna jsme obdrželi výsledky CT a ty nám obrátily život naruby. Předběžná diagnóza zněla rakovina slinivky břišní s metastázami do jater. Následovala další vyšetření a týdny čekání. V březnu jsme se dozvěděli výsledky biopsie, která bohužel potvrdila naše nejhorší obavy. To jediné, co nám v této situaci mohla běžná medicína nabídnout, byla chemoterapie. Nikdo nám ale nebyl schopen říct jaký (a zda vůbec) to v tomto případě bude mít účinek. Operace v této chvíli není možná. Po důkladném zvážení jsme se rozhodli pro návštěvu soukromé kliniky v Brně, která pomáhá onkologicky nemocným pacientům prostřednictvím moderních léčebných postupů v podobě laserové terapie, vitamínové terapie, či protinádorové vakcíny, které společně podporují imunitní systém, aby s rakovinou bojoval. Nic z toho naše zdravotní pojišťovny nehradí a tato léčba je bohužel nad naše finanční možnosti.

Jménem maminky bych Vás chtěla moc poprosit o příspěvek, který jí umožní podstoupit nabízenou léčbu. Protože ona to určitě nevzdává a chce se s tím poprat. A my jí věříme, protože už mockrát v životě dokázala, že je velká bojovnice, která se nepříznivé situace nezalekne. Jak sama říká: "Diagnózu jsem přijala, ale prognózu nikoliv!"

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční prostředky budou využity na úhradu aplikací intravenózní laserové terapie (teď v první fázi je nutných 10 aplikací, což znamená čtrnáctidenní pobyt v Brně), vitaminových infuzí a také na zaplacení ubytování v blízkosti kliniky, které je bohužel vzhledem k naší vzdálenosti od Brna nutností. Dále také na polohovací postel do obývacího pokoje, aby mamka nemusela chodit po příkrých schodech do své ložnice v patře, což ji teď velmi vyčerpává. A ještě na speciální výživu (vitaminové koktejly, trávicí enzymy atp.), která je při onemocnění slinivky nezbytná a mamince dodává sílu do dalšího boje s nemocí. 

Moc prosím o pomoc. O šanci pro moji maminku, která je laskavá, soucitná a milující. Jak vědí všichni, kdo ji měli kdy možnost poznat.  

V případě, že by se vybrala vyšší než potřebná částka, darovali bychom přebytek na některou další sbírku zde na Doniu, jehož projekty mamka dlouhodobě sleduje a podporuje. 

Za jakoukoliv pomoc Vám velmi děkujeme a jsme za ní vděční.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  12. 7. 2023 14:59
Držte se!
Štědrý dárce
600 Kč  •  12. 7. 2023 14:57
Laskavý dárce
600 Kč  •  12. 7. 2023 13:22
Mirka
100 Kč  •  12. 7. 2023 9:18
Bohužel víc nemůžu dát :( S paní Pavlou jsem několikrát řešila bachovky, za což moc děkuji :) Přeji hodně sil a energie
Laskavý dárce
300 Kč  •  11. 7. 2023 22:52
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  11. 7. 2023 16:53
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  11. 7. 2023 9:12
Laskavý dárce
600 Kč  •  10. 7. 2023 8:22
Laskavý dárce
600 Kč  •  10. 7. 2023 7:49
Eva & Tom
1 000 Kč  •  8. 7. 2023 11:19
Ty to zvládneš!
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  8. 7. 2023 11:13
DobroDárce
1 000 Kč  •  8. 7. 2023 5:21
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  8. 7. 2023 0:23
Laskavý dárce
500 Kč  •  7. 7. 2023 23:26
Milý dárce
3 500 Kč  •  7. 7. 2023 15:47
Milý dárce
200 Kč  •  5. 7. 2023 21:51
Marek Lehuta
500 Kč  •  4. 7. 2023 21:07
Pavlo drž se
Štědrý dárce
600 Kč  •  4. 7. 2023 15:58

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat