Úspěšně vybráno:

Složili jste se na pomoc pro Vilémka se vzácným genetickým onemocněním Angelmanův syndrom

Milník 1/1

Jste neuvěřitelní! Peníze nad rámec cílové částky budou použity na potřebné rehabilitace a terapie,bez kterých se Vilémek neobejde

Vybráno 0 Kč 115 287 Kč
50 000 Kč
 -
131 dárců
Celkem se zapojilo
880 Kč
Průměrná výše daru
31 787 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na pomoc pro Vilémka se vzácným genetickým onemocněním Angelmanův syndrom

Milník 1/1

Jste neuvěřitelní! Peníze nad rámec cílové částky budou použity na potřebné rehabilitace a terapie,bez kterých se Vilémek neobejde

Vybráno 0 Kč 115 287 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Berta Šmídová
Datum přidání
16. 6. 2023
Poslední aktualita

15. 8. 2023 16:46

Z celého srdce všem děkujeme!

Všem vám děkujeme, sbírka skončila s neuvěřitelným číslem. Vilémkovi se otevřely dveře s novými možnostmi. Peníze od Donio přijdou během pár dní a my objednáme Vilémkovi nový vhodnější kočárek. Také nastupuje na neurorehabilitace do Armandi kliniky v Praze a věříme, že mu hodně pomůžou v dalším motorickém vývoji. Nebýt vás všech, tak takové možnosti Vilémek nemá. Ještě jednou upřímně z celého srdce všem děkujeme! 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jmenuji se Vilém Šmíd, je mi 21 měsíců a narodil jsem se se vzácným onemocněním Angelmanův syndrom. Bohužel na toto onemocnění zatím neexistuje lék. Jedná se o vzácnou genetickou vadu na patnáctém chromozomu. Moji rodiče jsou geneticky zdraví a chyba se stala pouze u mě, stejně jako se může stát jakémukoliv jinému dítěti. První příznaky se objevily kolem 6.měsíce věku, kdy jsem začal být opožděný v psychomotorickém vývoji. Toto onemocnění s sebou nese například i to, že si s nikým nepopovídám, nikdy svému bráchovi neřeknu jak moc ho mám rád a ani nevím, zda budu schopen svým rodičům někdy říct máma, táta. Vydávám zvuky a tak moc rád bych lidem kolem sebe něco řekl, opravdu se strašně moc snažím něco říct, když na mě moje maminka mluví, ale nejde to, vyjde z mých úst pouze zvuk. Ačkoliv jsem hodně živý chlapec a strašně moc rád bych chtěl běhat se svým starším bráškou, můj opožděný psychomotorický vývoj a hypotonie těla mi to neumožňuje. Abych začal lézt a následně chodit mě bude stát velké úsilí a bolesti v podobě intenzivních rehabilitacích a ani tak moje chůze nebude na úrovni zdravých dětí. Právě proto, že ještě nesedím a nelezu, mám hypotonii celého těla, tak mi moji rodiče potřebují koupit nový speciální kočárek, který bude pro mě vhodnější. Kočárek který bude mít dostatečné odpružení, aby moje páteř netrpěla a nevznikly k tomu všemu ještě další zdravotní problémy. Kočárek, který uveze i těžší a větší dítě, protože ho budu potřebovat dlouho. Vzhledem k velkým výdajům si mí rodiče kočárek bohužel nemohou dovolit. 

Komu pomůžeme?

Pomůžete jednomu malému chlapci, se kterým se život nepáral. Velkému bojovníkovi, který neztrácí úsměv ve tváři. Dětem s Angelmanovým syndromem se také říká Andělské děti.Poznáte je stálým usměvavým výrazem.

Těhotenství s Vilémkem probíhalo úplně normálně, nic nenaznačovalo tomu, že by bylo něco špatně. A pokud by tomu něco naznačovalo, stejně by se onemocnění neprokázalo ani běžným odběrem plodové vody. Toto onemocnění lze zjistit pouze speciálním testem na ten daný 15. chromozom. Vilémek má deleci 15. chromozomu, tedy kousek chromozomu mu chybí. Tento syndrom se vyznačuje poruchami rovnováhy, koordinace, těžkou mentální retardací, absencí řeči, poruchami spánku. Typickými rysy jsou mávání rukama, loutková chůze, fascinace vodou a stále usměvavý výraz. Většina dětí s tímto syndromem trpí epileptickými záchvaty, které mohou zhoršovat stav psychomotorického vývoje.

Vilémek pár dní po narození a propuštění z porodnice přestal prospívat. Váhově nepřibíral, naopak s váhou padal dolu a celkově jeho stav nevypadal dobře. Byli jsme hospitalizováni v nemocnici, kde na nic nepřišli. Díky naší paní doktorce, která nenechala nic náhodě, jsme byli opět hospitalizováni v jiné nemocnici, když byly Vilémkovi 2 měsíce. V nemocnici jsme byli více jak 10 dní a že to pro nás byla hodně dlouhá doba. Opětovné odloučení od druhého syna, šestinedělí jsem v podstatě trávila s Vilémkem po nemocnicích. Nakonec Vilémkovi byla zjištěna alergie na kravskou bílkovinu a cytomegalovirová infekce, kterou podle lékařů chytil těsně po narození. Vilémek podstoupil kompletní vyšetření včetně odběrů krve na genetické vyšetření metabolických poruch a ty byly v pořádku. Vilémek se do 6 měsíců věku vyvíjel jako jiné děti. Od 6 měsíců věku začal být vidět rozdíl v opožděném psychomotorickém vývoji, který se s přibývajícím věkem prohluboval. Na genetice nechali udělat další vyšetření z krve a čekali jsme půl roku na výsledky. Poté jsme se dozvěděli, že syn má deleci na 15.chromozomu a čeká se na další výsledky. Když nám bylo řečeno, že u Vilémka něco našli, byl to šok. Řekli nám, že mu chybí malej kousek na 15.chromozomu a víc, že si řekneme za 4 týdny až přijdou další výsledky. Další dlouhé 4 týdny čekání, hledání informací na internetu, kdy na vás vyskakují šílené prognózy a vy jen doufáte, že vaše dítě třeba bude mít jen nějaký mírný průběh a nebude to třeba až tak špatný. Za 4 týdny přišla ta největší rána, kdy máte pocit, že se vám zhroutil svět.  Na genetice nám oznámili, že pro nás mají špatnou zprávu. Vilémek je nemocný a lék pro něj neexistuje. V tu chvíli jsem myslela, že se mi zastaví srdce. Zoufalství, které jsme v tu chvíli s manželem prožívali, nelze ani popsat. 

Vilémek je stále hodně opožděný ve vývoji, zatím se pouze plazí. Ještě neleze, nesedí a ani nechodí. Bude nás čekat náročná a dlouhá cesta rehabilitačních cvičení a terapií aby se jeho motorický vývoj posunul. Hodně mu pomáhá starší bráška, který je pro něj obrovská motivace. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení kompenzačních pomůcek a nového kočárku pro Vilémka. Kočárek bude mít dostatečné odpružení, aby jeho páteř byla namáhána co nejmíň a bude mít dostatečnou nosnost, aby mu vydržel dalších několik let. Pokud se nepodaří vybrat cílovou částku, pokusíme se sehnat zbylé finance na pořízení kočárku. Pokud se podaří vybrat větší částku, budou finance využity na rehabilitační cvičení, na terapie které Vilémek potřebuje, případně na rehabilitační pobyty. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

15. 8. 2023 16:46

Z celého srdce všem děkujeme!

Všem vám děkujeme, sbírka skončila s neuvěřitelným číslem. Vilémkovi se otevřely dveře s novými možnostmi. Peníze od Donio přijdou během pár dní a my objednáme Vilémkovi nový vhodnější kočárek. Také nastupuje na neurorehabilitace do Armandi kliniky v Praze a věříme, že mu hodně pomůžou v dalším motorickém vývoji. Nebýt vás všech, tak takové možnosti Vilémek nemá. Ještě jednou upřímně z celého srdce všem děkujeme! 

19. 6. 2023 18:30

Poděkování všem

Jste neuvěřitelní, zamačkáváme slzy štěstí. Ani jsme nečekali takové dobrosrdečnosti. Z celého srdce všem děkujeme a věříme, že společně dosáhneme cíle. Protože ,,sami vzácní, spolu silní “ ♥️ Veškeré finance nad rámec cíle budou využity na rehabilitace a terapie, bez kterých se Vilémek neobejde.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
1 500 Kč  •  2. 8. 2023 10:36
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  30. 7. 2023 3:20
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 7. 2023 20:24
Iva
1 000 Kč  •  19. 7. 2023 17:12
Ráda jsem pomohla.
Milý dárce
300 Kč  •  15. 7. 2023 20:23
Velkorysý dárce
300 Kč  •  15. 7. 2023 17:02
Velkorysý dárce
600 Kč  •  15. 7. 2023 3:27
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  14. 7. 2023 18:06
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 7. 2023 16:33
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  14. 7. 2023 15:51
Eva Zíková
500 Kč  •  14. 7. 2023 15:49
Držím palce a přeji hodně úspěchů 🍀
DobroDárce
100 Kč  •  14. 7. 2023 13:38
Laskavý dárce
31 787 Kč  •  13. 7. 2023 9:11
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  11. 7. 2023 19:20
Štědrý dárce
500 Kč  •  11. 7. 2023 10:35
FAVORIT nadační fond - ŠBV Charitativní aukce
5 000 Kč  •  10. 7. 2023 8:55
Milý Vilémku, posíláme ti malý příspěvek, ať trošku pomůžeme. Krásný den, přejí ŠBV - Charitativní aukce
Laskavý dárce
200 Kč  •  8. 7. 2023 11:36
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  8. 7. 2023 10:41
Štědrý dárce
300 Kč  •  6. 7. 2023 14:34

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat