Úspěšně vybráno:

Kočárek a vibrační plošina pro Jiříčka

Vybráno 0 Kč 20 000 Kč
20 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
20 000 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
4 dny
Vybráno za
Více o této sbírce

Kočárek a vibrační plošina pro Jiříčka

Vybráno 0 Kč 20 000 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
22. 8. 2022

Představení sbírky

Rodiče, které mají malého Jiříčka v poručnické péči, nás požádali o finanční pomoc na pořízení nového kočárku a vibrační plošiny pro Jiříčka, který trpí Downovým syndromem.

Komu pomůžeme?

Dvouletý chlapeček Jiříček se i přesto, že se v těhotenství žádné genetické onemocnění nepředpokládalo, narodil s Downovým syndromem. V jeho třech měsících ho s láskou přijali do své rodiny manželé, kteří ho mají nyní ve své poručnické péči a dávají mu lásku a starají se něj stejně dobře, jako o své vlastní dvě děti, které mají.

I když jsou Jiříkovi už dva roky, teprve nedávno začal dělat své první krůčky. Zatím je jeho chůze nejistá, ale i tak je to velký pokrok. V budoucnu je předpoklad, že chodit bude úplně. Jiříček navštěvuje rehabilitaci, logopedii, kardiologii, neurologii, psychologickou ambulanci a další. Při rehabilitaci má nejraději vibrační plošinu, která mu pomáhá zvyšovat stabilitu. Je to velmi usměvavé dítě, má rád hudbu a tanec. Zatím umí říkat máma a nějaké slabiky. Je to zkrátka pro všechny, co ho znají, usměvavé sluníčko.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na nákup kočárku a vibrační plošiny pro Jiříka. Rodiče, kteří přijali Jiříčka do své poručnické péče, poprosili o finanční příspěvek na zakoupení kočárku a vibrační plošiny. Tento kočár mu dopomůže k možnosti více zážitků, jelikož je nejlepší do terénu, a také má velkou nosnost, takže by mu měl dlouho vydržet.

Vibrační plošina pozitivním způsobem ovlivňuje vnímání hlubokého čití a propriocepce (tzn. Jiříkův mozek lépe přijímá informace z čidel v jeho kloubech a svalech, které napomáhají k lepšímu uvědomování si vlastního těla, polohy těla v prostoru i polohy vůči ostatním předmětům či osobám v prostoru). Díky tomu je Jiřík stabilnější, lépe se mu chodí a i umí lépe využívat svoje tělo při různých aktivitách. Jedná se o pomůcku k terapii. Vibrační plošinu používá i při svých rehabilitacích, takže jsou pozitivní účinky mnohokrát odzkoušeny.

Peníze tedy rodině pomohou na nákup kočárku, který je skladný, ale přesto prostorný do auta a také na nákup pomůcky k terapii – vibrační plošiny.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
20 000 Kč  •  23. 8. 2022 16:01

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat