Sbírka ukončena:

Ergoterapie a hipoterapie pro Kájíka a ortopedické pomůcky

Vybráno 0 Kč 2 700 Kč
od 8 dárců
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
338 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Ergoterapie a hipoterapie pro Kájíka a ortopedické pomůcky

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Marie Houšková
Datum přidání
6. 12. 2023
Poslední aktualita

6. 2. 2024 13:21

Muffik už je doma

Moc Vám všem děkuji , ortopedické pomůcky muffik již máme doma 💝🤗a nyní můžeme hezky cvičit nožíky a správnou stabilitu 🤗

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dobrý den , chtěla bych vám představit mého syna Kájíka a jsou mu 4 roky . Narodil se jako zdravé dítě , ale po nějakém čase začal mit zdravotní potíže a bohužel není jako jiné děti v jeho věku.  Ale ráda bych , aby aspoň trochu mohl se k ním mentálně či zdravotně přiblížit a proto bych vás chtěla požádat o malinkou pomoc.  

Komu pomůžeme?

Můj syn Karlík se narodil akutním císařským řezem, vše po porodu bylo v pořádku a tak jsme se těšili z našeho sluníčka o které jsme se snažili skoro 10 let . Když to malé stvoření držela konečně v náručí , říkala jsem si že nic krásnějšího mě nemohlo potkat . 

Uběhlo asi 10 dní po porodu a bylo nám voláno domů , že syn musí do nemocnice , že mu vyšli nějak špatně testy a tak jsme jeli . Pak nám oznámili , že syn trpí metabolickou poruchou hyperfenilalaniemií (HPA) ,trvalo nám dlouho než SME se tím vyrovnaly a syn do teď bere léky a má omezený přísun bílkovin. Když bylo synovi asi 13 měsíců tak začínal nám v noci hodně křičet , špatně spal , byl hodně uplakaný…a míval ve spánku takové záchvaty. Původně sme si mysleli, že se mu něco zda nebo že trpí na křeče a tak sme s ním šly na vyšetření a nic se neukázalo , bohužel to nepřestávalo a tak v 16 měsících požádaly o kompletní vyšetření . Než se vše vyšetřilo a byly výsledky uběhlo asi půl roku a syn během té doby , přestal umět sám mluvit, jíst, používat nočník, nezvládá fyziologické potřeby, rozumí částečně , začal  chodit po špičkách ( to dělá do dnes ) a tak chodíme na rehabilitace ,aby se mu nezkrátily šlachy a nebortila klenba , máme i ortopedické vložky. Když přišly konečně výsledky a mi si  prošly peklem bylo nám řečeno ,že za noční záchvaty podobné epilepsii může Mikroduplikační syndrom Xq25 na který nejsou léky , dále mu byla zjištěna těžká mentální retardace, ADHD, a PAS (autismus). Jsem se synem doma , do práce nemůžu i když bych ráda , ale bohužel všude sem se zatím setkala s tím že mě nikde nevezmou kvůli stavu syna , buď je syn nemocný nebo jsem po doktorech a to se zaměstnavatelům nelibý. Žijeme jako kompletní rodina a partner živí celou domácnost a platí nájem tak že je neustále od rána do večera v práci aby SME se měli dobře . Nyní jsme dostali i nově v září asistenčního pejska pro syna, který mu dělá společnost a pomáhá a mě pomáhá psychicky. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Ráda bych případné finance použila na ergoterapie pro syna které  mu pomáhají, hipoterapii s koňmi pro správné držení těla.  Ortopedické pomůcky muffyk pro správnou chůzi a masírování nožiček a případné krmení pro asistenčního pejska. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

6. 2. 2024 13:21

Muffik už je doma

Moc Vám všem děkuji , ortopedické pomůcky muffik již máme doma 💝🤗a nyní můžeme hezky cvičit nožíky a správnou stabilitu 🤗

4. 2. 2024 18:56

Poděkování

Všem bych Vám ráda chtěla poděkovat za zaslání finančních prostředků, které pokryjí ortopedické pomůcky muffyk pro syna 💝. Velice si vážím každého z Vás kdo přispěl a nebyl lhostejný k naší situaci . Máte srdíčko na pravém místě 💝💝

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
200 Kč  •  31. 1. 2024 18:39
🍀
Laskavý dárce
400 Kč  •  29. 1. 2024 17:15
Milý dárce
500 Kč  •  12. 12. 2023 20:08
Štědrý dárce
300 Kč  •  8. 12. 2023 18:46
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  8. 12. 2023 12:01
Milý dárce
200 Kč  •  8. 12. 2023 9:42
DobroDárce
300 Kč  •  8. 12. 2023 9:42
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  8. 12. 2023 8:21
Přejeme ať je Kajíkovi lépe

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat