Dobrý den, milí dárci,
ráda bych Vám alespoň v krátkosti představila naší Adélku, malou bojovnici, která nic nevzdává.
Adélka je čerstvě 10letá holčička s mikroduplikačním genetickým syndrom.
Adélka se narodila v roce 2013 po bezproblémovém těhotenství jako zdravé miminko. Postupem času bylo vidět opoždění ve vývoji, které nikdo nebral vážně, ale nakonec to vážné bylo… Kolem desátého měsíce Adélky života jsme roztočili kolečko lékařů a specialistů, aby se zjistil důvod zastavení vývoje. Ve 3letech genetika ukázala mikroduplikační syndrom 16.p13. 11., který ale nemá způsobovat tak velké zdravotní komplikace, které Adélka má. Takže se diagnóza neuzavřela a do teď ten důvod, co se Adélce stalo, neznáme…
Adélka má celkově opožděný vývoj, jak fyzický , tak psychický, nemluví, sama se nenají, nedojde si na wc, potřebuje celodenní péči 24/7/365.
I přes své velké zdravotní komplikace je to úžasná holčička a už toho dokázala hodně. Nikdo nám neřekl, jak bude vývoj pokračovat, tak my jsme nic nevzdali a pořád se snažíme Adélku posouvat dál.
Snažíme se žít jako běžné rodiny a dát Adélce vše, co je v našich možnostech.











