Komu pomůžeme?
Adélka se narodila v termínu. Podle těhotenství, které bylo v pořádku, jsme se těšili na zdravé miminko. Bohužel hned po porodu se zjistilo, že má Adélka na každé ručičce 6 prstíku, kardiální vadu a typické známky pro centrální svalovou hypotonii. Ihned se udělalo spousta vyšetření, které pro Adélku nedopadly dobře. Asi po 2 měsících se z odběru krve zjistilo, že má genetické onemocnění – Syndrom Smith-Magenis. Toto onemocnění je variabilní a každé dítě s touto diagnózu je jiné. Už od miminka Adélka musela několikrát denně intenzivně rehabilitovat. Bohužel i přes veškerou rehabilitaci (lázně, pravidelné ambulantní rehabilitace, hipoterapie, EEG biofeedback) Adélka ještě své vrstevníky nedohnala. Teď má Adélka 10 let, má velké problémy s rovnováhou a nerovným terénem, má střední mentální retardaci, je emočně labilní, má přes den velké výkyvy nálad se sebepoškozováním, má poruchu spánku. Teď ji nově přibyla epilepsie se záchvaty a musely se vysadit veškeré léky na zklidněn . Terapie v snoezelonovém prostředí Adélce pomáhají s vyrovnáním emocí a věřím, že díky této terapii dojde ke zlepšení chování a zabránění sebepoškozování. Bohužel má i převodní nedoslýchavost s poruchou řeči, a i přes logopedickou péči se člověk s ní špatně dorozumí. Každodenní péče o Adélku je velmi náročná a každá intenzivní neurorehabilitace, kterou Adélka projde, je pro ni obrovským přínosem. Bohužel tyto intenzivní neurorehabilitace pojišťovna neproplácí. Jsem samoživitelka dvou malých dětí a tyto rahabilitace jsou pro mě finančně nedostupné. Proto vás moc prosíme o finanční pomoc, aby Adélka mohla opět tyto rehabilitace postoupit a zase se ve vývoji posunout o kus dál.
