Přístav naděje

Přístav naděje je tu pro každého, kdo se ocitl v nouzi a potřebuje pomoci.

3 Vytvořených sbírek
208 420 Kč Celkem vybráno

Ukončené sbírky

Aktuality

Více o organizaci

Přístav naděje tu je pro všechny, kdo se ocitli v nouzi a potřebují pomoci. Ať to jsou děti, rodiče, senioři či zvířata. Každý má právo na lepší život. Protože jsme z Prahy 6, i naši pomoc jsme chtěli primárně zaměřit na tuto městskou oblast. Na druhou stranu už z našich podpořených projektů je vidět, že hranice šesté městské části je skutečně pouze myšlenkou a pomáháme potřebným z Prahy a nejen z Prahy. Jednoduše jen tak někoho neodmítneme. 

Naše pomoc je především hmotná. Snažíme se potřebným zaopatřit věci – potraviny, drogistické zboží, oblečení, případně základní vybavení bydlení, zlepšit bydlení a další potřebné věci nezbytné pro důstojný život.

Primárně se zaměřujeme vždy na konkrétní projekt, tzv. příběh. Vybíráme finanční prostředky na konkrétní účel – na příklad nová elektrická plošina pro Veroniku, rekonstrukce bezbariérové toalety pro Tomíka, atd. Naším cílem není jen vybrat a předat finanční prostředky, ale hlavně zajistit naplnění daného účelu – v případě zmiňované toalety zajistit její kompletní rekonstrukci včetně materiálu, vybavení a zhotovení.

Další důležitou oblastí, kde pomáháme, je zajištění pomoci lidem v hmotné nouzi. První skupinou jsou senioři, kteří mají nízký starobní důchod a po zaplacení poplatků spojených s bydlením jim na jídlo či drogistické a podobné zboží zbývá malé množství finančních prostředků. Druhou skupinou jsou hlavně matky či otcové samoživitelé, rodiny s dětmi, které se dostali do hmotné nouze, a proto jim každá pomoc, ať už v podobě potravin, potřebného vybavení bydlení nebo pracích prostředků, v napjatém rodinném rozpočtu velice pomůže. 

Cílem je najít v dodávkách stabilní partnery, abychom pro všechny potřebné zajistili pravidelný přísun potravin, drogistického zboží, oblečení, případně základního vybavení bydlení a dalších potřebných věcí nezbytných pro důstojný život. 

Pokud máte například ve svém obchodě či distribuční síti přebytky (ideálně suchých potravin, drogistického zboží atd.), které nechcete likvidovat a rádi byste pro ně našli využití, určitě se s námi spojte. Velmi přivítáme také pomoc individuální, jejímž motorem je čistě touha a potřeba pomáhat. 

Rychlé kontakty

E-mail: pristav.nadeje@gmail.com
Telefon: 777059534

Sociální sítě