Donio logo
Prosím , abychom vám mohli video zobrazit

Ortézky, neuro-rehabilitace a terapie pro Mikuláška

Vybráno 0z 300 000 Kč
donation badgePředáme
100%
částky
Přispět
Sbírka Donio
Zakladatel
Petra Konečná
do ukončení
23 dnů
Datum přidání
14. 4. 2025
Poslední aktualita

Prodloužení sbírky

Milí přátelé a dobří lidé,

díky vám jsme překonali první velký milník – už 300 dárců a polovina cílové částky! 💙🙏♥Sbírka pro Mikuláška byla prodloužena o dalších 30 dní, a tak máme společně ještě šanci pomoci Mikuláškovi k lepšímu životu ♥♥♥♥

Mikulášek potřebuje speciální ortézky, aby mohl chodit bez krvavých puchýřů na své pravé nožce, které mu opravdu denně znemožňují chůzi a potřebuje také speciální terapie a neuro-rehabilitace. Mikulášek je veselý chlapeček, který touží běhat po světě se svým bratříčkem – dvojčetem Filípkem a se starším bráškou ♥♥♥♥. Jejich smích a společné krůčky jsou tou největší motivací. Pomozte nám prosím udělat další krok k tomu, aby Mikulášek mohl žít stejně bezstarostně jako jeho bráškové ♥♥🙏♥🙏♥

Děkujeme z celého srdce každému, kdo už přispěl, sdílel náš příběh, nebo se teprve chystá pomoci. Každá koruna, každý sdílený příspěvek má obrovský význam 🙏

Pomozte nám prosím sbírku dotáhnout do konce – pro Mikuláška, který si pomoc opravdu zaslouží 🙏♥

Představení sbírky

Mikulášek je hravý, usměvavý a společenský kluk a brzy oslaví své 6. narozeniny. Narodil se s dětskou mozkovou obrnou, pravostrannou hemiparézou, později přišla i epilepsie. Momentálně jsou pro Mikuláška velmi důležité ortézky zn. Pohlig z Vídně, které mu pomáhají v chůzi, a také neuro-rehabilitační cvičení, logopedie a různé terapie.

Komu pomůžeme?

Mikulášek a Filípek jsou jednovaječná dvojčátka, která se narodila o 2 měsíce dříve – Miki s váhou 1490 g a Filípek 1170 g. V nemocnici strávili měsíc a půl. U Mikuláška se po porodu vyskytly křeče, později mu byla diagnostikována dětská mozková obrna – pravostranná hemiparéza a v 10 měsících epilepsie. V květnu oslaví dvojčátka 6 let. Kluci mají ještě 14letého brášku.

Mikulášek od narození pravidelně rehabilituje a dochází na různé terapie a logopedii. Toto vše bohužel není hrazeno pojišťovnou. Již několik let navštěvuje Miki speciální neuro-rehabilitace Pokrok v Ostravě. Pravou ruku mívá většinou v pěst a jemnou motoriku s ní nezvládá. Vše ovládá levou rukou. Návštěva neuro-rehabilitací je časově i finančně velice náročná pro celou rodinu. Tyto rehabilitace navštěvujeme s Mikuláškem 1×–3× týdně a jedno toto cvičení stojí 1400 Kč, plus náklady na cestu do Ostravy a zpět. Dále navštěvujeme v místě bydliště speciální rehabilitační terapii 3× týdně, jedna hodina vychází na 600 Kč. Občas jezdíme na logopedii do Klimkovic, hodina logopedie stojí 1600 Kč.

Z ležícího dítěte, které se dříve dokázalo otočit na zemi pouze na jednu stranu, je díky těmto rehabilitacím, masážím, terapiím a nošení ortézek z Vídně dítě, které dokáže chodit – ale pouze na kratší vzdálenost a s přidržením. Stále ještě užíváme kočárek na převážení a nyní řešíme pořízení zdravotního vozíku.

V chůzi mu velice pomáhají speciální ortézky zn. Pohlig z Vídně, jejichž náklady na pořízení neproplácí pojišťovna, a vydrží jen pár měsíců – dle toho, jak Mikulášek roste. Každých 4–6 týdnů dojíždíme celá rodina do Vídně na úpravu a seřízení ortézek. Díky nim se mu dokáže protáhnout achilovka na pravé noze a zajistit správné postavení obou nohou. I když je to neskutečně náročné jak pro Mikuláška, tak pro celou rodinu, budeme i nadále bojovat, aby Mikulášek chodil samostatně, mluvil a choval se jako ostatní zdravé děti.

Moc děkujeme všem, kteří přispějí Mikuláškovi – velice nám to pomůže.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení ortézek zn. Pohlig, případně jiných ortézek, náklady spojené s cestou a ubytováním ve Vídni či jinde po cestě do Vídně na 2 noci (Mikulášek nezvládne cestu tam i zpět v jednom dni), na náklady na úpravu ortézek, na neuro-rehabilitace, na náklady spojené s cestou na neuro-rehabilitace (nafta, benzín), různé terapie – např. rehabilitační terapie, hipoterapie, logopedie, psychosomatické poradenství a jiné, náklady spojené s cestou na tyto terapie (nafta, benzín), dále na zakoupení různých doplňků stravy, epsomské soli, doplňků stravy čínské medicíny, pořízení obuvi pro Mikuláška, obuvi na ortézky, pořízení brýlí, na pořízení různých rehabilitačních pomůcek, pořízení vozíčku nebo kočárku a na náklady spojené s jejich úpravou, na náklady spojené s úpravou postele pro Mikuláška a na náklady spojené s hlídáním Mikuláška či náklady na různé tábory.

Pokud se vybere méně peněz, budou použity na některé z výše uvedených účelů. A pokud se vybere více peněz, budou použity na výše uvedené účely.

Pomozte Mikuláškovi změnit tento příběh

main photo image
donation badge

Předáme 100 % částky

I ten nejmenší dar dá velkou naději

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Další příběhy

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu