Dobrý den,
chtěla bych touto cestou oslovit přátele, kamarády, známé i neznámé, prostě všechny lidi s velkým srdcem, kterým není lhostejný osud rodin i jednotlivců z mého rodného kraje zdevastovaného ničivou povodní. Jmenuji se Eliška Rotterová. Stejně jako každý ze zdejšího kraje jsem od bláznivého víkendu 14. a 15. 9. denně konfrontována s příběhy lidí, kterým dravá voda vzala dům, zničila majetek a obrátila životy naruby.
I já se na Vás obracím se smutným příběhem. Je to příběh mého táty, který sice nepřišel o střechu nad hlavou, ale voda mu vzala celé živobytí. Během pár hodin vystoupala voda do výšky 2 metrů, probořila zdi a zkáza stolařské dílny byla dokonána. Veškeré vybavení, materiál pryč. Co nezničila voda, zničilo bláto.
Taťka je stolař tělem i duší. Je to nejen jeho práce, ale i koníček. Přes 20 let vyrábí pro místní i přespolní nábytek s láskou, oddaností a nejlépe, jak umí. A proto nechci, aby toto vše odnesla voda. Jeho práce bude v této nelehké době obzvlášť potřeba.










