Úspěšně vybráno:

Složili jste se na život bez boreliózy pro Beatu

Milník 1/1

Léčba lymské boreliozy a přidružených infekcí

Vybráno 0 Kč 76 400 Kč
70 000 Kč
 -
57 dárců
Celkem se zapojilo
1 340 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
35 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na život bez boreliózy pro Beatu

Milník 1/1

Léčba lymské boreliozy a přidružených infekcí

Vybráno 0 Kč 76 400 Kč
70 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Beata Kantorová
Datum přidání
15. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Ahoj, jmenuju se Beata. Je mi 28 let. Mou největší životní náplní je kreativita, umění a hudba. Tyto tři elementy mne naplňují štěstím a dávají mému životu ty správné barvy. Vždy jsem toužila proniknout do světa umění hlouběji. Proto jsem vystudovala zpěv na Hudební Akademii v Krakově. Chtěla jsem se svému snu věnovat naplno, avšak na konci 5. ročníku se mi na noze objevila červená skvrna a od té doby se můj život diametrálně změnil.     

Vše začalo v roce 2018, kdy se mi na noze objevila veliká skvrna a za uchem fialová boule. Po dvou týdnech se vše zahojilo, avšak objevily se jiné příznaky. To, co se prvotně projevovalo jako zvláštní tělesný diskomfort, se postupem času změnilo v noční můru. Chtěla jsem vědět, co se se mnou děje. Po dvou letech intenzivního pátrání jsem se to konečně dozvěděla. Diagnóza zněla: lymeská borelioza. To byl rok 2020 a za tu dobu se mi nemoc stačila rozšířit do celého organizmu, což s sebou neslo řadu nepříjemných kloubních, neurologických a později i trávicích obtíží. Antibiotika, která jsem krátkodobě užívala, nepřinesla požadovaný efekt, lékaři mne považovali za hypochondričku, proto jsem se rozhodla léčit se soukromě. Po absolvování přesnějších testů jsem se dozvěděla, že borelioza není jedinou příčinou mých potíží – v sérum byla nalezena přítomnost bartonelly, EBV. Po čtyřech měsících intenzivního užívání antibiotik se u mě objevil další problém v podobě candidozy a střevní dysbiozy (enterokoková infekce, e.coli). Antimykotika přinesla zlepšení, ale kvůli špatným jaterním parametrům a finančním problémům jsem musela léčbu ukončit. Nemoc se tedy vrátila a udeřila s dvojnásobnou silou.

Přestože jsem za léčbu utratila téměř všechny své úspory, rozhodla jsem se využít sílu bylin a vyzkoušet fytoterapii. Efekt však nebyl zdaleka tak efektivní, jak se na první pohled zdálo. Po měsíci užívání bylinného protokolu se mé tělo přestalo vypořádávat s nadbytečnými patogeny a toxiny, což vedlo k pseudoalergickým záchvatům a aktivaci žírných buněk (mcas). Stávalo se mi, že jsem nemohla dýchat, otékala jsem, dostávala záchvaty tetanie. Třásla jsem se zimou a zároveň trpěla návaly horka, srdce mi bušilo jako o závod, cítila jsem se apatická a bolestivě mi brněly a tuhly lícní kosti – bylo to jakoby mi někdo vytrhával nervy zubů zaživa. Tato bolest stále přetrvává. Denno denně trpím jak pes.                                                                                                                      

Od té doby si musím dávat velký pozor na to, co vkládám do úst. Když sním něco, co se mému tělu nelíbí, platím za to otokem obličeje, pálením v ústech a krku, návaly horka, v horším případě výše zmíněnou atakou připomínající anafylaktický šok. Kvůli záchvatům se moje strava už dva měsíce skládá ze šesti produktů. Takováto strava neposkytuje mému tělu dostatečné množství živin, vitamínů a minerálů, které potřebuje k normálnímu fungování. Jsem slabá a trpím bolestmi. Jsou dny, kdy je pro mě těžké vstát z postele. Z domu vycházím jen proto, abych došla do obchodu a zpátky. 

Kvůli infekcím a omezené stravě mám problémy s trávením. Bolest žaludku, reflux, bolesti v oblasti jater, střevní křeče, nevolnost mi nejsou cizí.  Kromě toho se potýkám s takovými příznaky jako bolest očí, tlak v lebce, apatie, mentální mlha, problém s krátkodobou pamětí, vibrace v nohou, pálivá bolest v končetinách, vypadávání vlasů. Jedním z nejhorších symptomů s jakým se potýkám je však palčivá bolest v oblasti obličeje, lícních kostech, čelistních kloubech a kořenových nervech.

Komu pomůžeme?

Chci se vrátit do práce a žít normální život. Z celého srdce si přeji zase zpívat a dělat hudbu, protože právě je mou největší vášní. V současné době je pro mě zpěv téměř nemožný, jelikož mám kvůli infekci hyperplazii dutin. Bylo mi také doporučeno užívání inhalátoru. Tato skutečnost je pro mě jako pro hudebníka zničující. Vidím, jak slábnu před očima, a velice mě to mrzí. Lékaři si mě přehazují jako horkou bramboru, často mi nevěří, a mně je čím dál hůř. Proto jsem se rozhodla podstoupit léčbu u jednoho z lékařů ILADS (International Lyme and Associated Disease Society – ILADS) v Polsku. Tito lékaři se specializují na léčbu nemocí přenášenými klíšťaty a komplexními metodami léčí pacienty s chronickými obtížemi způsobenými tímto typem onemocnění. Bohužel, léčba i u tohoto lékaře je soukromá a všechny léky i testy si člověk musí hradit sám.

Zdravotní problémy mi znemožňují chodit do práce a kvůli špatné finanční situaci si nemohu dovolit komplexní léčbu, bez které nemám šanci se uzdravit. Kvůli rodinným záležitostem jsem se musela odstěhovat, a tak všechny peníze, které bych jinak vydala na léčbu, odkládám na nejpotřebnější věci, což je jídlo a účty. Největší oporou je pro mě maminka, která má dvě zaměstnání a podporuje mne, jak jenom může, avšak tak nákladnou léčbu mi není schopná zaplatit. A moje tělo je příliš rozbité na to aby to zvládlo bez odborné pomoci.  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Kromě boreliózy se musím zaměřit na léčbu přidružených infekcí (bartonella, babesie, EBV), střevních obtíží a podporu imunity.

Peníze ze sbírky nudou použity na měsíční výdaje spojené s léčbou:

lékařskou konzultaci – 200 zł / cca 1 100 Kč

léky (antibiotika, antimykotika, antiparazitika, blokátory histaminu):

příklad: antibiotikum Cetix 4 balení na měsíc: 200 zł /cca 1 100 Kč

antimykotikum Flukofast: 90 zł / cca 500 Kč

blokátor histaminu Daosin / Seeking Health Histamine Block 30 tablet 3 balení: 450 zł / cca 2520 Kč

vitaminové doplňky, probiotika, prebiotika – 1 500 Kč

doplňující terapie – 200 – 2000 Kč

Kromě toho se musím aktuálně zaměřit také na:

kontrolní testy koinfekcí a jiné doplňující krevní testy 10 000 – 15 000 Kč

CBCT scan pro vyloučení zubních kavitací (osídlení zubních dutin mikroby a bakteriemi) – 2 000 Kč

Jindy bych si na tyto úkony s pomocí rodiny našetřila, avšak veškeré finance, kterými jsem disponovala, jsem vydala na předchozí léčbu. Chtěla bych se radovat ze života a prostřednictvím hudby přinášet všem radost a lásku. Vytvoření sbírky je pro mě v tuto chvíli jediným řešením jak léčbu podstoupit, a věřte mi, není to pro mě snadné, už jen proto, že jsem se vždy snažila spoléhat se sama na sebe. Teď jsem však v situaci, kdy mi vlastní síly nestačí. Proto se na vás obracím s prosbou o pomoc. Vaše podpora je pro mě velmi důležitá. Každá koruna mi dává naději na lepší zítřek. Nechci se dívat, jak mi nemoc bere život. Chci za něj bojovat.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
2 000 Kč  •  19. 4. 2022 10:59
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  15. 4. 2022 7:40
Milý dárce
500 Kč  •  14. 4. 2022 22:08
DobroDárce
1 000 Kč  •  14. 4. 2022 20:05
baja
300 Kč  •  12. 4. 2022 20:28
přeji brzké uzdravení, hodně síly, sluníčka!
Lenka K.
1 000 Kč  •  11. 4. 2022 22:22
Ať Ti daruje Bůh pokoj, sílu a vytrvalost. A především, ať v tom všem těžkém můžeš prožívat Jeho blízkost.
Milý dárce
500 Kč  •  11. 4. 2022 20:35
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  11. 4. 2022 8:15
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  8. 4. 2022 14:29
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  3. 4. 2022 13:58
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  1. 4. 2022 10:39
Jitka Valíčková
2 000 Kč  •  1. 4. 2022 7:23
Moc vam preji, abyste zase videla, jaky je zivot nadherny, protoze je!
Milý dárce
2 000 Kč  •  31. 3. 2022 22:44
Od Dáše a Janka
2 000 Kč  •  31. 3. 2022 12:56
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  31. 3. 2022 9:19
ivi
2 000 Kč  •  31. 3. 2022 7:14
Drahá, přeju brzké uzdravení. Jsi mi velkou inspirací tím jak hledáš varianty řešení náročné situace!
Milý dárce
500 Kč  •  29. 3. 2022 7:16
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  25. 3. 2022 12:04
Štědrý dárce
500 Kč  •  25. 3. 2022 7:32
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  25. 3. 2022 6:16

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat