Dobrovýzva ukončena:

pLenka má narozeniny, podpoř pro ní Pastvinu!

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
5 000 Kč
pLenka má narozeniny, podpoř pro ní Pastvinu!
3 dárci
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

pLenka má narozeniny, podpoř pro ní Pastvinu!

Autor
Lenka Sedláčková
Datum přidání
4. 9. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Moje narozeniny + Tvoje peníze + Pastvina  = Lenka bude mít radost, zvířátka budou mít radost! 

Jednoduchá rovnice. 😊

Pastvina potřebuje helpnout s financemi a protože je to skvělý místo, kde našlo domov spoustu nechtěných a opuštěných zvířátek, není lepší dárek, který bych si mohla přát (teda jasně, udělat státnice by bylo taky fajn), než že je společně podpoříme. 

Na fotce v hlavní roli příliš mnoho krému na ksichtu, vzadu tematicky ovečky a koňský zadek na Pastvině a jedno malý děcko, který si oblíbilo tamní kočku. 💚💚


Představení sbírky

Nejsme úplní blázni, abychom se pokoušeli změnit celý svět, ale jsme dost velcí blázni, abychom se snažili změnit svět kolem sebe.  

naše webovky

náš fejsbuk

náš instagram 

Úvodní fotka  Aničky s Kimem vypadá idylicky, ale to bahno už nedáváme. Pomůžete?

Komunitní zahrada s azylem pro zvířata v nouzi Pastvina z.s.

Chceme, aby  Pastvina  byla synonymem pro bezpečný prostor. Slovem „komunita“ myslíme společenství lidí, zvířat, rostlin, ale i věcí. Pevně věříme v recyklaci až na dřeň. Stavíme hlavně z recyklovaných materiálů, dáváme prostor a nový význam téměř 300 zvířatům, o která nikdo jiný nestál a stejně tak přistupujeme k lidem.  Uplatnění u nás našly lidé bez domova,  s duševní nemocí, nebo jinou jinakostí, které by systém „sežral a vyplivl“. Sázíme stromy, pěstujeme zeleninu, zachraňujeme zvířata, věšíme ptačí budky, vedeme děti i dospělé k přírodě, soběstačnosti a spolupráci. Jsme Pastvina pro všechny, co potřebují napást! 

Snažíme se hodně dávat, ale teď sami potřebujeme dostat. Že všechno strašně zdražuje vám asi nemusíme vysvětlovat.  Téměř ze dne na den ceny krmení pro zvířata i stavební materiál  vystoupaly do nebes.

Jsme tu pro všechny a všechno šestým rokem. Ledacos chátrá a potřebuje opravit, nebo postavit znovu a lépe s novými zkušenostmi. Výběhy jsou rozbahněné a zničené, bezpodmínečně nutně je třeba je zpevnit, aby zvířata nestála v bahně a my se v něm  netopili v momentě, kdy se o ně staráme. Máme plán, ruce i vůli, jen peníze chybí, pojďte do toho s námi?

Komu pomůžeme?

V roce 2017 jsme já  (Anička) a můj manžel Marco přivezli první dva zachráněné koně na zpustlou louku na okraji pražské Vinoře a postavili jim tam obydlí. Ještě jsme netušili, do čeho jsme se to vlastně pustili. Napadlo nás, že místa je dost a hnůj by se dal využít na záhony, tak jsme pozvali sousedy známe a neznámé a založili komunitní zahradu Pastvina. A začali chodit lidé z paneláků, hrabat se v hlíně a venčit děti v bezpečném prostředí.

A zvířata? To pak už to jelo samospádem. Že by to chtělo pár slepiček? Jasně, vezmeme ty z klecových chovů. Paní dostala prasátko a neví co s ním? No tak se ho ujmeme. Ovečky z nevhodných podmínek? Ale jistě, řeklo sluchátko. Chromé tele z velkochovu? Sem s ním! Až jsme to dopracovali na cca 300 zvířat! Máme koně, krávy, ovce, králíky, slepice, husy, kachny, kočky i psy. Všichni u nás mají bezpečný domov na dožití. Náš azyl je financován z virtuálních adopcí, ale stále to nestačí, tak jsme začali pěstovat zeleninu, na hnoji našich zvířat. Na sezónní práce, na které nestačíme najímáme lidi, kteří na běžném trhu práce hledají uplatnění obtížně. Někdy to je náročné, ale rozhodně pestré a někdy i dojemné.

Z obecního řepkového pole vedle Pastviny jsme udělali pastviny, květinové zahrady i vysázeli 350 ovocných stromů a keřů do podoby jedlého lesa pro všechny. Na vzrostlé stromy v okolí věšíme budky, jen za loňský rok přes 30! V jedlém lese umísťujeme domečky pro ježky a chováme včely.

Všechno tohle Dobro ale žere peníze. Máme rozpočet napnutý jak kšandy a při současném zdražování musíme otáčet každou korunu dvakrát. Kvůli ceně materiálů jsme museli pozastavit řadu projektů, ale jsou věci tak důležité, že je zrušit nemůžeme, protože na nich závisí zvířecí životy a v případě brigádníků jejich šance na normální život, jídlo a střechu nad hlavou.

Nutně musíme opravit/dostavět přístřešky pro koně, prasata, krávy a ovce. 

Stejně tak bezpodmínečně nutně musíme zpevnit výběhy speciálními rohožemi, lépe ohradit seno na zimu a koupit nové speciální plachty na jeho zakrytí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Pracujeme částečně nebo úplně zadarmo, spoustu věcí umíme zrecyklovat, koupit z druhé ruky nebo uprosit slevu, dost jsme našetřili a něco si půjčili, ale stejně prostředky chybí a čas do zimy se krátí. 

Za peníze ze sbírky zvládneme doslova zázraky, na to vemte jed.

Co hoří nejvíc?

*Oprava střechy a boků v koňském přístřešku

*Nový přístřech pro krávy a ovce nad krmelec, zateplená boudička pro prasátka Frenkieho a Fifinku

*Zpevnění okolo všech přístřešků speciálními plastovými rohožemi  (plus úprava terénu bagříkem, drenáž atd.)

*Nemáme a nemůžeme mít pořádný seník (nacházíme se na archeologickém nalezišti a nesmíme nic pořádného stavět), tedy potřebujeme koupit kvalitní plachty na seno a vyměnit kůly v ohrad kolem balíků sena, aby tam naši milovaní býložravci nepronikali a seno nekonzumovali nad plán a hlavně ho nezašlapávali do bahna :)

Udělat se to musí, jdeme do toho a každá koruna strašně moc pomůže. Čím víc vybereme, tím víc a líp toho zvládnem!

Pojďte do toho s námi!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 10. 2023 13:36
DobroDárce
600 Kč  •  6. 9. 2023 22:21
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  4. 9. 2023 14:02

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.