Sbírka ukončena:

Z absolutního dna k lepším zítřkům

Vybráno 0 Kč 4 600 Kč
20 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
511 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
41 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Z absolutního dna k lepším zítřkům

Vybráno 0 Kč 4 600 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Martina Horáková
Datum přidání
31. 10. 2023
Poslední aktualita

8. 11. 2023 14:05

Dekuji❤️❤️❤️❤️

Aktuálním i budoucím dárcům moc moc dekuji,za každou korunku.Skrytě doufam,ze se mi podaří díky vám vybrat aspoň na lednici s mrazakem,to mě hodně trápí ,zbytek se dá zařídit časem.Všem přeji ať jste zdraví a šťastní 🍀🩵

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Všechny vás zdravíme, jsme tříčlenná rodina – já mamina Martina, dcerka Martinka a kocour Ozzy. Nulová existenční pomoc mi nedovoluje našetřit nějaké korunky na základní rodinné potřeby, dovybavení bytu a oblečení na zimu.

Komu pomůžeme?

Mé existenční problémy se objevily s odchodem od manžela, kdy jsem zjistila, že mě podvádí s mou dcerou z prvního manželství, kterou se mnou 10let vychovával. Zhroutila jsem se, pokusila se o sebevraždu. Byla jsem od Vánoc do Velikonoc na psychiatrii a vrátila se silná a odhodlaná. Svádím soudní boje o dceru a neochota manžela se domluvit, je těžká.
Myslela jsem si, že dno jsem si užila v dětství, kdy jsem si prošla opravdu složitými situacemi. Nové dna nacházím stále a náš státní systém mi není schopen pomoci. Přesto, že žiji spořádaně a snažím se bydlet, nedosáhnu na příspěvky hmotné nouze. Byla mi s mými diagnózami na 2 roky dána invalidita III.stupně.
Nyní žijí z výživného manžela, které určil soud a přesto, že úřady znají okolnosti, jak a proč jsem se ocitla na dně, nemám nárok na nic.

Na chudinku si nehraji, ale neušetřím vůbec nic. Mamka je v inv.důchodu a táta se oběsil, když mi bylo osm. Jsou dny, kdy bych nejradši všechno vzdala. Chodím k paní psycholožce na sezení a to mi pomáhá.
Tím, že jsem musela začít zase od nuly, mi chybí pár věcí k dovybavení bytu a zimní oblečení  pro malou. Děti byly u mě vždy na prvním místě. Netvrdím, že je to pro mě lehké po tom všem, ale z pozice matky mi starší dcera chybí a mám ji ráda. Pracuji na vztahu s ní i k sobě samé.

Prosím o podporu a pomoc, abych z toho nejhoršího byla už venku. Všem ze srdce děkuji.❤️

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použité na nezbytné rodinné výdaje. 

Sbírka mi má však pomoci s těmi nejnutnějšími věcmi, zbytek počká. Když bude peněz méně, nedá se nic dělat. Nadále budu válčit s bídou a pracovat na sobě, abych byla dobrý a silný člověk. Snažím se na všem špatném najít něco pozitivního.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

8. 11. 2023 14:05

Dekuji❤️❤️❤️❤️

Aktuálním i budoucím dárcům moc moc dekuji,za každou korunku.Skrytě doufam,ze se mi podaří díky vám vybrat aspoň na lednici s mrazakem,to mě hodně trápí ,zbytek se dá zařídit časem.Všem přeji ať jste zdraví a šťastní 🍀🩵

5. 11. 2023 17:38

Vyjádřeni od ❤️

Jsem unavená bojem mezi svou myslí a svým srdcem. Jsem unavená zákazy a omezeními ze strany společnosti, ve které žiji. Jsem v davu, ale jsem sama.Nikdo mi nenaslouchá, nikdo nemůže opravdu pochopit, co se ve mně odehrává.
 Rodiče mě stvořili takovou,jaká  jsem, a já musím trpět ve společnosti, ve které neexistuje tolerance vůči bídě,chybám,naprosté upřímnosti nebo duševním onemocněním.
Čím více se blíží produktivní věk mé vrcholné hranici,  o to více lituji že jsem nedokázala vše, co jsme chtěla nebo mohla. 
Mnozí lidé žijí jiný život, než by sami chtěli-žijte svůj život podle sebe, pokud a dokud to jde. Umožněte svým dětem a dalším členům rodiny, ale i přátelům, aby vás viděli takové, jací ve skutečnosti jste. 
Já se snažím a mám v sobě čisto vůči sobě i ostatním.
Sbírku sem nesdílím proto,abych v něčích očích byla chudák nebo podle některých čekala ,co mi kdo dá.Můj otec to vzdal s námi dávno,když se oběsil,já to s mými dětmi nevzdám nikdy a pokud je teď moje šance v tomto projektu,pro lepší podmínky pro mě i malou,využiji jí.Mám tady přes 200 přátel a kdyby každý poslal,,stovku” sbírku mám úspěšnou.
Nepočítala jsem s tím ,co přišlo ,ale je to tak.Nejde o peníze ,spíš vás vedu k zamyšlení ,kolik síly a dobroty v přátelství muže být.
Tohle je asi ta nejupřínmější zpověď ,co vám sem za sebe dám.
Děkuji za přečtení.M.🍀

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Josef B.
300 Kč  •  3. 12. 2023 20:18
Držíme palce !
Jiri K.
300 Kč  •  30. 11. 2023 19:21
Dobrý den, můžeme přispět i nějakými hračkami/oblečením, pokud chcete.
Štědrý dárce
300 Kč  •  24. 11. 2023 8:02
DobroDárce
200 Kč  •  9. 11. 2023 13:50
Jarka
300 Kč  •  8. 11. 2023 18:37
Marťo něco málo pro vás ❤️
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  6. 11. 2023 20:53
Marti, tady něco málo pro vás od Monči
Petra
200 Kč  •  6. 11. 2023 16:17
Jsem také sama s ditetem a mám minimální mzdu, ale je mi moc líto co Vám provedl bývalý muž . Také by mě to položilo . Přeji Vám hodně sil.
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  5. 11. 2023 15:32
M+A
1 000 Kč  •  2. 11. 2023 21:16
holky držte se , to dáte💪❤️🍀

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat