Ahoj všichni, jsem Bongani, říkají mi Bongi nebo Bongísek, jsem shetlandský poník, měřím sotva metr, takže malý vzrůstem, ale srdcem jsem obrovský kůň. Letos oslavím šestnácté narozeniny. Žiji s ostatními zvířaty na farmě Jitřenka v Plzni. Lidé se tam o nás hezky starají. Každý den mám dost jídla, proběhnutí s ostatními zvířaty a nějaký pěkný program s dětmi v doprovodu dospělých. Většinou mě podrbou hřbílkem, vyčešou kartáčem a já je pěkně povozím po louce nebo po lese. Jsem moc hodný, a proto oblíbený i u těch nejmenších dětiček. Na farmu chodí také děti, které hodně křičí nebo jsou velmi neklidné, ale nemohou za to. Při péči o mě se vždy zklidní a to jsou pak všichni rádi. Také jim dovolím mě vodit po dráze v kryté jízdárně, kterou děti předem připraví. Prostě je se mnou zábava. Minulý rok jsem ale z ničeho nic začal kašlat. Občas kašlu opravdu hodně a moje srdce to dost zatěžuje. Lidi nemůžou přijít na to, proč se mi to děje a tak chtějí objednat paní veterinářku s nějakým přístrojem, kterým mě pořádně prohlédne zevnitř. Prý je šance, že budu fit jako dřív. Vždyť jsem ještě mladík. Moji lidičkové budou moc rádi, když mi na to vyšetření přispějete, protože je to prý hodně peněz pro naši malou farmu. Řehtám na pozdrav. Bongísek











