Nadační fond sester františkánek – Aby dobro mohl růst, vznikl v roce 2017. Za svůj cíl si klade podporu vzdělávání budoucích zdravotních sester a ošetřovatelů, výchovu k hodnotám, rozvoj předškolních dětí a pomoc seniorům se sníženou soběstačností.
Sestry františkánky jsou zřizovatelem Církevní střední zdravotnické školy a Církevního domova mládeže rovněž v Brně. Dále provozují dva domovy pro seniory – svaté Alžběty v Žernůvce u Tišnova a svaté Anežky ve Velkém Újezdě u Moravských Budějovic. Také působí na pozicích učitelek v mateřské škole Předbořicích v jižních Čechách.









