Úspěšně vybráno:

Vojtovi k lepšímu životu

Vybráno 0 Kč 3 800 Kč
od 4 dárců
Vojtovi k lepšímu životu
4 dárci
Celkem se zapojilo
950 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Vojtovi k lepšímu životu

Autor
Petra Pavelková
Datum přidání
28. 11. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Milí kamarádi, brzy budu mít narozeniny, každý rok by měl člověk „moudřejší“. Nevím, jestli tomu fakt je. Ale vím, že mám opravdu hodně, za co být vděčná. Jestli mi v mým věku aspoň něco trochu došlo, tak je to to, že největším štěstím, je být zdravý.
Proto bych chtěla místo dárků pomoci tomuhle sympatickému klukovi, kterému je 15 a měl by blbnout jako jsme v 15 blbli my a dělat rodičům úplně jiný starosti.
Vykopávám první příspěvěk a doufám, aspoň trochupo můžu Vojtovi přiblížit se zase šťastnějšímu životu.


Představení sbírky

Dobrý den,

Vojta je zanedlouho patnáctiletý kluk, který má mladší sestru Nikolu a žije se svou rodinou v Praze. Je to hodný a skvělý kluk, který má rád fotbal, koloběžku a své kamarády. Veškerý svůj volný čas trávil venku až do chvíle, kdy mu byl diagnostikován Lymfoblastický lymfom.

Komu pomůžeme?

Vše začalo okolo Vánoc ,kdy Vojta začal kašlat, lék mu pomohl vždy jen na pár dní a kašel se stále vracel. Pak začal být  více unavený a zadýchaval se. Jednoho rána jsem našla syna sedět na posteli, řekl mi, že v leže se mu  špatně dýchá a měl mírně oteklý obličej. To byl den, kdy jsme opět jeli k pediatrovi, který nás poslal na krev a RTG. Během pár minut byl snímek hotový, ale verdikt ,který jsem slyšela, byl šokující. Na snímku dle paní doktorky, byl nádor.  Tomu se mi nechtělo věřit, pořád jsem si říkala, že to nemůže být pravda. Byli jsme okamžitě posláni na onkologii, kde jsme strávili celý den různými vyšetřeními a stále naší nadějí, že to nemůže být pravda, se naše obavy potvrdily. Pro kritický stav, jsme si Vojtu nemohli odvézt zpátky domu. Doktor nám sdělil, že má obrovský nádor mediastina, který mu tlačí na orgány, útlak dýchacích a velkých cév a že jsme přijeli za 5 minut 12 . 

Říci svému synovi, že je vážně nemocný, že nemůže do školy, za kamarády a že bude muset podstoupit chemoterapie, bylo opravdu šílené. Na jeho strach a slova, nikdy nezapomenu.  

První dny na JIP byly náročné a plné strachu ..podstoupil biopsii, odběr kostní dřeně, nasazení léku a chemoterapie. Byl zaveden žilní katetr pro odběry krve, podávání chemoterapie, plazmy nebo krevních destiček, podle toho co momentálně potřebuje podle krevního obrazu. Vojta hodně zhubl a ztratil veškeré svalstvo. Špatně se mu chodilo z důvodu ochabnutí a následku chemoterapie, proto jsme museli pořídit vozík a ulehčit v chůzi do nemocnice několikrát týdně. Každá chemoterapie má své následky, kterými si Vojta musí procházet , bolestivé opary a afty kdy nemohl jíst, vyčerpání, únava, zvracení, ztráta vlasů..

Já se  nemohla vrátit zpět do zaměstnání, abych se mohla starat o syna a být mu oporou, veškerý čas trávím se synem doma nebo v nemocnici. Najednou se náš život otočil vzhůru nohama se strachem jak to zvládneme . 

Léčba je dlouhá a náročná s dodržováním striktní nízkobakteriální stravy a přísná hygienická pravidla. Momentálně máme stále intenzivní chemoterapie a opět nás trápí neuropatie. Bydlíme ve 3 patře bez výtahu a Vojta je tak statečný, že bez pomoci se chce sám vyšplhat nahoru i když je to pro něj velice vyčerpávající. Některé dny je lépe, některé hůře, jak po fyzické tak i psychické stránce, ale neztrácíme naději a bojujeme a budeme, dokud nemoc neporazíme a my věříme že ANO !

Po chemoterapiích Vojtu bude čekat léčba udržovací v tabletách se stále pravidelnými návštěvami stacionáře, kde je potřeba hlídat ,zda se nemoc nevrací. My se modlíme a věříme..

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané finanční prostředky budou použity hlavně na chod domácnosti, ( nájemné, energie , nízkobakteriální strava) , na výdaje za léky a pomůcky, které nejsou hrazeny pojišťovnou, vitamíny, na dopravu do nemocnice, na ozdravný pobyt a na veškerou podpůrnou léčbu co bude potřeba k uzdravení.. Pokud by se podařilo vybrat větší část peněz, mohli bychom se přestěhovat a tak ulehčit synovi aby nemusel s obtížemi po schodišti do třetího patra.

Všem dárcům předem ze srdce děkujeme za jakýkoliv příspěvek, moc si vážíme  Vaší pomoci.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  6. 12. 2023 14:09
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  6. 12. 2023 10:54
Milý dárce
300 Kč  •  28. 11. 2023 21:34
Petra P.
1 000 Kč  •  28. 11. 2023 21:18
Jsi borec, Vojto, drž se!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.