Sbírka ukončena:

Pomozme Zuzance, aby se naučila využívat všechny své smysly naplno

Vybráno 0 Kč 4 300 Kč
82 800 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
538 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Zuzance, aby se naučila využívat všechny své smysly naplno

Vybráno 0 Kč 4 300 Kč
82 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Verheul, Zuzančina maminka
Datum přidání
18. 5. 2021

Zuzanka je 13 letá slečna trpící dětskou mozkovou obrnou, praktickou slepotou na jednom oku a vadou sluchu. Pomoci by jí mohla měsíční terapie v neurosenzorickém Verheul centru v Ostravě, díky které by se naučila lépe orientovat v jejím vlastním těle a využívat všechny své smysly.

Zuzančin příběh z pohledu maminky

Dvojčátka Zuzanka a Julinka se mi narodila předčasně. Zatímco Julinka se narodila zdravá, Zuzanka takové štěstí neměla. Lékaři ji diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu a postupně se objevovaly další a další diagnózy jako praktická slepota na jednom oku a těžce slabý zrak na druhém, vada sluchu a jiné.

Zuzance je teď třináct let, nechodí ani nemluví. Poruchu sluchu jí kompenzuje kochleární implantát. U zrakové vady ačkoliv nosí silné brýle je prognóza, že časem oslepne úplně. Začal pro nás kolotoč vyšetření, rehabilitací a terapií. Zuzance pomáhá kamarád, asistenční pes fenka Sofie. Holky jsou spolu velké kamarádky, padly si do oka už při prvním setkání. Sofinka Zuzance pomáhá nejen po fyzické stránce, ale i po mentální.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Děláme pro naši holčičku maximum, ale většina terapií není hrazena pojišťovnou, tak není vůbec snadné získat na terapie dostatečné finanční prostředky.

Peníze ze sbírku proto budou použity intenzivní měsíční terapii v neurosenzorickém Verheul centru v Ostravě. Tato terapie by pomohla Zuzance lépe se orientovat v jejím vlastním těle, učila by ji využít všechny smysly, co má. Terapie jí pomůže v lepší komunikaci a pochopení toho, co od ní ostatní žádají.

Víme, že stále je vše běh na dlouhou trať, ale věříme, že veškeré úsilí má smysl a budeme vám velice vděčni za pomoc.

Maminka se Zuzankou

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
350 Kč  •  16. 7. 2021 11:04
Velkorysý dárce
150 Kč  •  14. 7. 2021 18:07
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 6. 2021 14:51
Štědrý dárce
500 Kč  •  31. 5. 2021 21:15
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  29. 5. 2021 13:39
DobroDárce
500 Kč  •  27. 5. 2021 10:31
Teta Káťa
1 000 Kč  •  24. 5. 2021 21:20
Pozdrav od Elišky
Milý dárce
500 Kč  •  20. 5. 2021 21:36

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat