Sbírka ukončena:

Snoezelen terapie pro Terezku s Downovým syndromem

Vybráno 0 Kč 3 200 Kč
82 800 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
533 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Snoezelen terapie pro Terezku s Downovým syndromem

Vybráno 0 Kč 3 200 Kč
82 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Verheul
Datum přidání
20. 5. 2021

Terezka je veselá 13letá holčička s Downovým syndromem a dalšími přidruženými diagnózami, jako jsou autismus nebo těžká oční vada. Rádi bychim vyzkoušel intenzivní měsíční snoezelen terapii v neurosenzorickém centru Verheul Ostrava, které má v práci s dětmi se smyslovými poruchami vynikající výsledky a věříme, že pomůže i naší Terezce.

Více o Terezce

Když byly Terezce dva roky, prožili jsme si společně peklo – kvůli popálenině musela být měsíc v nemocnici, což ji v jejím vývoji vrátilo o poznání zpět. V nemocnici jen plakala, přestala komunikovat, od té doby se zasekla a veškerý rozvoj se zastavil. Vrátila se ve vývoji zpátky.

Je samotářská, potulí se, ale chce být sama, s cizími lidmi moc ne. Nejšťastnější je ve své posteli. Se sestrami si pohraje, ale jen krátce. Jinak se celkově vyhýbá kolektivu. Je inkontinentní, doma je bez pleny, ale na noc ji ještě musí mít.

Dnes žije Terezka spolu s maminkou a dvěma mladšími sestřičkami (9 let a 3 roky). S otcem se nevídá z důvodu soudního zákazu. Terezka navštěvuje speciální základní školu pro děti s více vadami, ve která se jí moc líbí. Máme obrovskou radost, že se kousek po kousku posouvá dopředu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na měsíční snoezelen terapii v neurosenzorickém centru Verheul Ostrava.

Věříme, že její absolvování ji posune dál a zlepší ji schopnost komunikace, učení i vnímání světa, do kterého bude schopna se mnohem lépe zapojit. Jsem s dcerami sama a není v mých silách našetřit na takto nákladnou terapii. Budu moc ráda za jakoukoli pomoc a děkuji Vám za ni.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  24. 6. 2021 7:23
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  19. 6. 2021 14:50
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  18. 6. 2021 7:53
Milý dárce
500 Kč  •  17. 6. 2021 20:32
Lucie V.
1 000 Kč  •  1. 6. 2021 11:55
Pro Terinku od A + L
DobroDárce
1 000 Kč  •  21. 5. 2021 6:10
Terezko ať jsi šťastná ♥️

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat