Sbírka ukončena:

Pomoc pro Ondráška

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
82 800 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
59 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro Ondráška

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
82 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Verheul
Datum přidání
13. 7. 2021

Milí Donio dárci, rádi bychom vám představili příběh našeho syna Ondráška, kterému chceme s vaší laskavou podporou pomoci lépe vnímat a chápat okolní svět.

Komu pomůžeme?

Ondrášek přišel na svět předčasně, a to před necelými třemi lety ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Jeho start do života nebyl zrovna ideální, jelikož ihned po narození měl problémy s okysličením krve a dýcháním. Navíc také bojoval s hypoglykemií, tedy nízkou hladinou cukru v krvi, kvůli které byl na určitou dobu hospitalizován na jednotce intenzivní a resuscitační péče ve FNO.

Ondrášek měl od narození diabetickou fetopatii a axiální hypotonii, která se projevuje sníženým svalovým napětím. Proto docházel na pravidelné rehabilitace, kde cvičil podle Vojtovy metody a konceptu Bobath. Pravidelně dochází také na hipoterapii. Ondrášek má také opožděný vývoj řeči a jeho verbální projev je dle psychologa minimální. To má za následek přetrvávající obtíže v oblasti sociálních kontaktů s vrstevníky a časté výbuchy vzteku a agresi vůči druhému dítěti i vůči sobě. Má také problémy se samoobsluhou, není schopen se sám najíst a jí pouze určité druhy jídel – stále odmítá jíst například ovoce a zeleninu a vitamíny mu musíme dodávat.

Ondrovi velice pomáhají pravidelná cvičení a terapie, kterým se intenzivně věnujeme – spolupracujeme s ranou péčí, kde se zaměřujeme na nácviky chování s jeho vrstevníky, dojíždíme na hipoterapii a logopedii, navštěvujeme psychologa a doufáme, že se nám ho podaří na základě doporučení odborníků umístit do logopedické třídy mateřské školky.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jednou z možností, jak Ondrovi opravdu pomoci, je intenzivní individuální Snoezelen terapie ve specializovaném neurosenzorickém centru Verheul v Ostravě, které se specializuje mimo jiné na práci s dětmi se smyslovými poruchami. Tato terapie je velmi nákladná a my doufáme, že nám s její úhradou pomohou prostředky získané touto sbírkou.

Po absolvování terapie se zlepší Ondrova schopnost komunikace a učení, posílí se jeho sociální dovednosti a jeho samostatnost a zlepší se celkové vnímání světa, což, jak doufáme, povede k tomu, že bude schopen plnohodnotného zapojení do běžného života, což bychom si samozřejmě velmi přáli.

Individuální Snoezelen terapie představuje 80 terapeutických hodin intenzivní neurosenzorické rehabilitace – její součástí je fyzioterapie, zraková terapie s funkčním vyšetřením zraku, aromaterapie, artefiletika, doteková terapie, terapie hrou a výživové poradenství – to vše v kontextu speciálního Snoezelen prostředí, které dává terapiím intenzivnější rozměr za využití senzorické stimulace.

Jsme vděčni za každou podporu a předem ze srdce děkujeme všem laskavým dárcům,

Kamila a Martin, Ondráškovi rodiče

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
500 Kč  •  8. 9. 2021 14:27
👍🍀
Laskavý dárce
100 Kč  •  12. 8. 2021 10:14
DobroDárce
300 Kč  •  6. 8. 2021 13:47
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  16. 7. 2021 0:24
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  15. 7. 2021 14:50

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat