Sbírka ukončena:

Snoezelenové terapie pro Nikolku s Downovým syndromem

Vybráno 0 Kč 6 010 Kč
82 800 Kč
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
601 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Snoezelenové terapie pro Nikolku s Downovým syndromem

Vybráno 0 Kč 6 010 Kč
82 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Verheul, maminka Nikolky
Datum přidání
18. 5. 2021

Nikolka je 11 letá holčička, která se narodila předčasně s váhou 1 100 g. Od novorozeneckého období nás provázely opakované respirační infekce, bronchopneumonie, hypotonie. Již v prvním roce života musela Nikolka podstoupit kardiochirurgickou operaci, díky které došlo ke zlepšení celkového stavu. Postupem času se přidala ještě těžká zraková a sluchová vada.

Co zůstává neměnné je Downův syndrom, který byl Nikolce diagnostikován. Zasažená je také dovednost chůze a má také diagnostikovanou hypotonii, následkem těchto omezení nás začíná trápit obezita. Nikolka jako dítě s downovým syndromem má svoji hlavu a těžce se jí dá něco zakázat nebo omezit. Vzhledem k její zrakové a sluchové vadě se hůře orientuje v terénu, naráží do věcí. Je takový sloník v porcelánu. Nikolka není holčička, která vyhledává společnost a pokud se rozhodne, že nechce s nikým být tak uteče tam, kde má klid.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na měsíční intenzivní terapie v neurosenzorickém centru Verheul Ostravě. Snoezelenové terapie pomohou Nikolce v celkovém rozvoji osobnosti, tak aby mohla být ostatními lépe přijatá ve společnosti. Našim cílem je, aby komunikovala, protože zatím dá najevo jen souhlas a nesouhlas. Terapie stimuluje všechny smysly, tak jistě bude přínosem i vzhledem k sluchové a zrakové vadě Nikolky.

Terapie v tomto centru by tak obsáhly všechny problémy, které Nikolku provází – autismus, sluchovou ztrátu i obtíže v pohybové rovině. Tato celistvá péče je však pro mě, jakožto samoživitelku s dvěma dětmi finančně nereálná. Rozhodla jsem se tedy překonat veškeré zábrany a požádat vás o pomoc. 

Děkuje Nikolka s maminkou

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  24. 6. 2021 7:24
Velkorysý dárce
300 Kč  •  19. 6. 2021 14:51
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  17. 6. 2021 20:34
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  23. 5. 2021 19:58
Milý dárce
10 Kč  •  23. 5. 2021 10:25
Lenka
1 000 Kč  •  21. 5. 2021 7:14
Ať se co nejdříve sbírka naplní Nikolko🙏🏻😘❤️🍀
Laskavý dárce
500 Kč  •  21. 5. 2021 5:49
Milý dárce
550 Kč  •  20. 5. 2021 21:22
Velkorysý dárce
750 Kč  •  19. 5. 2021 20:00
Ilona
2 000 Kč  •  19. 5. 2021 14:48
Držíme pěsti Nikolko 😘

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat