Sbírka ukončena:

Neurosenzorická terapie pro Helenku

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
82 800 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
550 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Neurosenzorická terapie pro Helenku

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
82 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Verheul
Datum přidání
26. 5. 2021

Pětiletá Helenka má dětskou mozkovou obrnu. Helenčina léčba spočívá ve stimulaci mozku, aby se urychlil jeho vývoj. Jednou z nejúčinnějších metod, jak toho dosáhnout, je metoda Snoezelen.

Helenčin příběh

Helenka se narodila v březnu 2015. Zpočátku u ní vše vypadalo v pořádku. Naše dcerka rostla a sílila, ale asi po půl roce jsme u ní bohužel pozorovali, že její vývoj poněkud zaostává za jinými dětmi. Zatímco Helenka pouze ležela, jiné děti se převracely a začínaly lozit po čtyřech. Byli jsme nuceni pak podstoupit řadu různých vyšetření, přičemž jí byla diagnostikována dětská mozková obrna.

Toto onemocnění se projevuje značně opožděným vývojem – chodit se proto Helenka naučila až po 2 ¼ roce, i když se v chůzi stále zlepšuje, neumí moc běhat a skákat. Jiné děti v jejím věku zvládají jezdit na kole bez balančních koleček, Helenka dokáže jezdit pouze na speciální tříkolce, protože neumí udržet rovnováhu. Dále Helenka neumí mluvit, až na pár slabik, které s ní vytrvale trénuji. Komunikace s ní je velice obtížná, dorozumíváme se pomocí komunikačních kartiček nebo pomocí znakového jazyka. Zanedlouho Helenka oslaví už své 6. narozeniny, ale její mentální úroveň je někde mezi 2 a 3 roky. Kromě psychomotorické retardace Helenka trpí i středně těžkou nedoslýchavostí, musí nosit sluchadla, a oční vadou-strabismem a špatnou zrakovou ostrostí. Nezvládá odhadnout hloubku prostoru. O Helenčině onemocnění vypovídá i fakt, že je držitelkou průkazu ZTP/P. 

Helenčina léčba spočívá ve stimulaci mozku, aby se urychlil jeho vývoj. Jednou z nejúčinnějších metod, jak toho dosáhnout, je metoda Snoezelen. Snoezelen se zaměřuje na vyvolávání smyslových vjemů pomocí pobytu ve speciálně připraveném prostředí, světelnými a zvukovými prvky, vůní a hudbou. Nyní podstupujeme pravidelně speciální intenzivní neurosenzorickou terapii, která naší dceři pomáhá v rozvoji. Koncept Snoezelen-MSE, který ovlivňuje a kombinuje nejrůznější druhy terapií umocňuje jejich účinek.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Speciálně vytvořené prostředí v neurosenzorickém centru Verheul v Ostravě evokuje situace a simuluje prostředí, které podněcuje k činnosti a aktivitě. Finanční prostředky využijeme na měsíční intenzivní neurosenzorickou terapii ve Verheul centru v Ostravě. Je vhodná pro osoby s mentálním, smyslovým i kombinovaným postižením, což je i Helenčin případ. Za jakoukoliv finanční částku Vám budeme velmi vděčni.

maminka s Helenkou

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
100 Kč  •  14. 7. 2021 18:10
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  1. 6. 2021 10:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat