Sbírka ukončena:

Aby se Frea nebála tohoto světa

Vybráno 0 Kč 7 100 Kč
82 800 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
1 014 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
1 den
Vybráno za
Více o této sbírce

Aby se Frea nebála tohoto světa

Vybráno 0 Kč 7 100 Kč
82 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Verheul
Datum přidání
21. 6. 2021

Intenzivní terapie Freye pomohou s emocionální stránkou vývoje, vnitřním upokojením a harmonizací jejího celkového emočního rozpoložení.

Příběh Freyi

Příběh Freyi začíná prvním pozitivním testem, je to vytoužené miminko, po mnoha předešlých komplikacích. Moc jsme se na vše těšili. Bohužel těhotenství provázelo mnoho komplikací, jejích výčet by vydal na brožuru. Lékaři prováděli spoustu různých vyšetření a pokaždé přidali další z diagnóz, které by se mohly po porodu projevit a lékaři se stavěli k celému těhotenství velice skepticky a toto období se spíše proměnilo v noční můru.

V bříšku se Freyi moc nedařilo a vůbec nerostla, narodila se s 1,2 kg v 33tt akutním císařem kvůli preeklampsii. K překvapení všech byla Freya krásné miminko, dokonce bez rozštěpu, který lékaři viděli na ultrazvuku pár dní před porodem. Hned po porodu jsme byly s Freyou odděleny a každá putovala na jiné oddělení. Viděla jsem ji až druhý den, do té doby jsem si jen mohla představovat, jak asi vypadá a jak voní. Přes všechny negativní prognózy byla Freya šikovné miminko, které plnilo nemocniční požadavky. V inkubátoru strávila 3 týdny a poté byla převezena na jednotku intermediární péče pro novorozence, kde pobyla další 2 týdny. Naštěstí se Freya narodila v blízké nemocnici a dojížděla jsem za ní 1–2 x denně. V nemocnici měla drobné komplikace, které jsme již zvládli společně. 

Po 5 týdnech jsme si konečně naši vytouženou holčičku dovezli domů. Freya byla moc hodné miminko, které nerado spalo ☺. Do 2,5 let jsme navštěvovali pravidelně mnoho odborných poraden kvůli sledování jejího vývoje a vždy jsme se setkali s velice vlídným a profesionálním přístupem, který nám pomohl všechno dohnat. Nakonec Freya zůstala „pouze“ v péči kardiologické ambulance a v péči dětského rehabilitačního lékaře. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na měsíční neurosenzorickou terapii ve Verheul centru. Na ISNA-MSE jsme se s Freyou obrátili, protože hledáme pomoc s emocionální stránkou vývoje a vnitřním upokojením a harmonizaci jejího celkového emočního rozpoložení. 

Věřím, že by nám terapie pomohla v rozvoji sociálních dovedností tak, aby každý nový člověk v životě Freinky nebyl takovou velkou neznámou, před kterou utíká. Důležité je pro ni je i zlepšení kognitivních funkcí, které si slibujeme od terapie v neurosenzorickém centru Verheul v Ostravě. Chtěla bych, abychom dohnaly to, o co jsme přišly v době těhotenství a prvních 5 týdnů jejího života, kdy jsme nemohly být spolu.

S přibývajícím věkem, i když je momentálně ve velmi zranitelném věku, je Freya víc a víc úzkostná. Dělá ji problém navázat vztahy s vrstevníky, i když má vytvořené dobré podmínky, kamarádství navázala pouze s jedním kamarádem, na kterého se hodně upíná a pokud není v její blízkosti s jinými dětmi si nehraje. 

Brzy půjde do školky, kde ji čeká obrovská změna a zařazení do velkého kolektivu, chtěla bych, aby ji tato změna nezpůsobila pro její povahu nějaké traumata a ona mohla plynule přejít do velkého světa.

Jsem matka samoživitelka a není v mých silách nákladné terapie mojí dceři uhradit, i přesto, že tatínek na malou přispívá. Budu Vám velice vděčna za jakoukoliv vaši pomoc a podporu.

Děkuji,

maminka Freinky

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Tereza Brabencová
1 000 Kč  •  22. 6. 2021 17:13
Fandím Vám holky, oběma :-) Brabi
Markéta
1 000 Kč  •  22. 6. 2021 15:31
Držím vám palce, holky!🤗
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  22. 6. 2021 8:45
Laskavý dárce
500 Kč  •  22. 6. 2021 6:20
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  21. 6. 2021 16:53
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  21. 6. 2021 16:47
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  21. 6. 2021 16:10

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat