Sbírka ukončena:

Pomoc pro bojovníka Adámka

Vybráno 0 Kč 6 000 Kč
82 800 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
1 500 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro bojovníka Adámka

Vybráno 0 Kč 6 000 Kč
82 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Verheul
Datum přidání
26. 5. 2021

Syn Adámek, 3 roky (téměř 4), má diagnostikovanou poruchu autistickeho spektra (PAS) se střední až těžkou mentální retardací, opožděným vývojem řeči. Dále ADHD (porucha pozornosti) a poruchou příjmu potravy (poruch polykání).

Více o Adámkovi

Adámek má brýlovou korekci. Zrakový kontakt nenavazuje, proto je obtížné ho něčím zaujmout a aby spolupracoval v jakékoliv činnosti nebo ve hře. Nemluví, pouze žvatlá a zdvojuje slabiky (mama, papa). Nekomunikuje ani neukáže si. Je 24h na plenkách, na potřebu si neřekne. Nemá pud sebezáchovy, snadno bez dohledu hrozí, že si způsobí úraz. Neorientuje se v čase ani prostoru, chodí pouze venku za ruku, výjimkou je dětské hřiště. Při nervozitě či úzkostech se bije pěstičkou do krku, což bývá bohužel často.

Sebezasycení nezvládá. Jídlo si do ruky nevezme. Je krmen druhou osobou lžící a jídlo musí být mixované, protože neumí kousat a jídlo hned polyká Při větším kousku nastává dávící reflex. Vše strká do úst, olizuje a očichává to dělá denně a všude (doma, školka, venku). Je citlivý na hluk a pištění to reaguje pláčem.

Adámek žije sám s maminkou. Chodí na 3h denně do mateřské školky do třídy, zaměřenou pro autisty a navštěvujeme co 14 dní rannou péči, avšak spolupráce a posun zatím žádný. Adámek miluje vodu, přírodu, rád jezdí autobusy a autem, to je šťastný. Na dětském hřišti by vydržel stejně tak, jak ve vodě celý den. Rád se občas pomazlí a dá pusinku. Jeho denním rituálem je jakákoliv kniha, či leták kterým si neustále dokola listuje a žvatlá. Dělá to furt dokola. Neustále doma vyžaduje dudlík a látkovou plenu se kterou chodí, čichá ji, mačká, spí s ní (uklidňuje ho to).  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Protože jakákoliv spolupráce s Adámkem je problematická, časově náročná a je zcela závislý na pomoci druhé osoby, vyžaduje dlouhodobou terapii, aby se mohl posunout směrem k co největší samostatnosti. Proto bychom peníze ze sbírky použily na měsíční neurosenzoricke terapie ve Verheul centru v Ostravě.

Věřím, že nám terapie pomůže odstranit problémy spojené s jídlem, že bude Adámek více samostatný a nebude tolik úzkostný a fixovaný na mne. Jsem maminka samoživitelka, která z důvodu náročné péče o syna nemůže nastoupit nikam do zaměstnání. Není v mých finančních možnostech zaplatit synovi terapie, a proto Vám budu velice vděčná, pokud mi pomůžete. 

Srdečně děkujeme za Vaši pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
500 Kč  •  16. 7. 2021 10:08
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  5. 7. 2021 19:11
Velkorysý dárce
200 Kč  •  27. 5. 2021 6:25
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 5. 2021 16:36

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat