Sbírka ukončena:

Touha po životě

Vybráno 0 Kč 6 262 Kč
250 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
696 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Touha po životě

Vybráno 0 Kč 6 262 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Dimitrova Stiliana
Datum přidání
27. 3. 2023

Představení sbírky

Dobrý den,  

jmenuji se Stela Dimitrova, jsem matka syna Toncha, kterému je 29 let a více než 7 let o něj celodenně pečuji. Jako dvaadvacetiletý mladík přežil těžkou automobilovou nehodu. Po nehodě mu byla provedena komplikovaná operace hlavy a po ní upadl do kómatu. Lékaři mu nedávali téměř žádnou naději. Já jsem se však nevzdávala a víra v pomoc Boží mě neopustila. Probudil se více než po půl roce, nemohl mluvit a bylo nám sděleno, že již nikdy nebude chodit. Ukázalo se, že má poškozené mozkové buňky a nemůže pohybovat jednou rukou a nohama.

Komu pomůžeme?

Toncho prodělal několik operací, které vedly k mírnému zlepšení. Bylo nutné, aby okamžitě začal s rehabilitací, která byla ale velmi finančně nákladná. Neustále se snažíme syna zařadit do rehabilitačních programů, ale v celé České republice existují pouze tři rehabilitační centra pro případy podobného typu, které pojišťovna proplácí, ale nedaří se nám syna do těchto programů zapojit.  S manželem jsme si vzali půjčku 500 000, abychom synovi zaplatili rehabilitaci, kterou se podařilo zajistit na Slovensku. Díky pravidelným návštěvám tohoto rehabilitačního centra se synovi podařilo rozpohybovat končetiny a může si dojít sám na toaletu. 

Jeho velkým snem je jednou mít svůj vlastní dům a manželku, nevím, zda se mu toto podaří, ale vím, že se nikdy nevzdá, je to velký bojovník. Již se mu podařilo postavit se na nohy díky svému velkému odhodlání, již také dokáže vyslovit několik slov. Věřím, že se jeho zdravotní stav zlepší natolik, aby mohl být více samostatný.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční situace mojí rodiny není dobrá navzdory tomu, že můj manžel a druhý syn pracují. Finanční prostředky ze sbírky bych použila na to, aby se mohl Toncha zapojit do dalšího rehabilitačního programu na klinice Adeli Medical center, kde 18 dní této rehabilitační léčby stojí 8019€ (cca 210 000Kč). Zbylou částku bychom rádi využili na logopedickou péči. Pokud by se vybrala vyšší částka, finance bychom použili na další rehabilitační nebo logopedickou léčbu a neodkladné náklady rodiny.

Děkuji Vám za pomoc

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 362 Kč  •  11. 4. 2023 13:50
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  4. 4. 2023 19:52
dárce
600 Kč  •  31. 3. 2023 23:45
Hodně štěstí a vytrvalosti!!! Ať se splní všechny sny!
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 3. 2023 21:57
Velkorysý dárce
600 Kč  •  29. 3. 2023 20:04
Velkorysý dárce
200 Kč  •  29. 3. 2023 19:05
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  29. 3. 2023 18:34
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  29. 3. 2023 13:59
DobroDárce
600 Kč  •  29. 3. 2023 13:46

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat