Sbírka ukončena:

Podpořte s námi NF dětské onkologie KRTEK a získejte dres Tomáše Vaclíka

Vybráno 0 Kč 9 000 Kč
od 12 dárců
 -
12 dárců
Celkem se zapojilo
750 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
24 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořte s námi NF dětské onkologie KRTEK a získejte dres Tomáše Vaclíka

Vybráno 0 Kč 9 000 Kč
od 12 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Výzva borců
Datum přidání
24. 9. 2021

Kdo sbírku organizuje?

V neděli 5. září se odehrálo kvalifikační utkání o postup na mistrovství světa mezi Belgií a Českem. Výzvu Borců tentokrát přijal gólman české reprezentace Tomáš Vaclík, který věnoval svůj reprezentační dres ze zápasu, který sice nedohrál kvůli zranění nártu, ale darovaný dres má příběh. Vždyť s jedním z nejlepších útočníků světa Romeluem Lukakuem z Chelsea se nestřetnete každý den. Navíc pro Vaclíka to bylo již druhé podobné zranění, protože belgický kanonýr nechtěně vyřadil Tomáše Vaclíka ze hry i v přípravě roku 2017…

Naštěstí zranění nebylo vážné a Tomáš byl připravený nastoupit do dalšího zápasu řecké ligy, kde se po přestupu ze španělské Sevilly stal oporou Olympiakosu. Reprezentační dres Tomáše Vaclíka můžete nyní získat i vy. Stačí když přispějete libovolnou částkou v této sbírce a podpoříte tím Nadační fond dětské onkologie Krtek, který se stará o děti a jejich rodiny bojující se zákeřnou rakovinou.

Jak mohu dres získat?

Každý, kdo se do sbírky na podporu Nadačního Fondu dětské onkologie KRTEK zapojí, může získat originální dres Tomáše Vaclíka z kvalifikačního utkání české reprezentace BELGIE x ČESKO. Stačí podpořit tuto sbírku libovolnou částkou a zaškrtnout políčko pro účast v soutěži a poslat Tomovi Vaclíkovi 😊 Sbírka bude ukončena v pondělí 18. října 2021 ve 20:00 hod.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybraná částka bude ve 100% výši zaslána Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Tentokrát bude částka konkrétně využita na zimní tábor pro onkologicky nemocné děti a dospívající. 

„Tábory bývají často prvním obdobím, které naše krtčí děti po ukončené onkologické léčbě tráví bez přítomnosti rodičů, pouze ve skupině svých vrstevníků. Dětem takový kolektiv poskytuje bezpečí a pochopení vrstevníků s podobnou zkušeností. Vzhledem k pandemii koronaviru jsme loni tuto akci akci nemohli uspořádat, ale pevně věříme, že tento rok bude jiný a dětem tuto možnost zase nabídneme.“

Nadační fond dětské onkologie Krtek (NFDO Krtek) je součástí Kliniky dětské onkologie FN Brno (KDO FN Brno) a díky tomu se od ostatních nadačních fondů a nadací odlišuje – věnuje se totiž problematice léčby onkologicky nemocných dětí komplexně. Díky spolupráci odborníků z kliniky se špičkovými výzkumnými centry u nás i v zahraničí je dětem nabízena léčba na maximální možné úrovni.

Dochází tak k rozšiřování možnosti léčby a zabezpečení komplexní podpory péče o onkologicky nemocné děti na KDO FN Brno v průběhu léčby i po jejím ukončení.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Petr H.
3 000 Kč  •  18. 10. 2021 15:04
Více takových lidí a akcí, děkuji za vas
Michal K.
500 Kč  •  18. 10. 2021 13:31
Tomáši, hodně štěstí a úspěchů do další kariéry. Už takhle je obdivuhodná, přitom ještě zdaleka nekončí. Hlavně ale zůstaň dobrým člověkem, to je ta největší výhra.
DobroDárce
300 Kč  •  18. 10. 2021 12:35
Dušan B.
2 000 Kč  •  18. 10. 2021 10:46
Jste super a pokračujte v tom co děláte!!! Jakákoliv pomoc je vždy potřeba!!!
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  29. 9. 2021 12:37
DobroDárce
100 Kč  •  26. 9. 2021 8:16
Štědrý dárce
500 Kč  •  25. 9. 2021 18:36
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  25. 9. 2021 16:16
DobroDárce
500 Kč  •  25. 9. 2021 13:37
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 9. 2021 10:07
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  25. 9. 2021 8:41
Štědrý dárce
200 Kč  •  25. 9. 2021 8:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Jak získat netradiční zážitek?

Ve spolupráci se zakladateli sbírek a patrony vymýšlíme pro dárce coby poděkování možnost získat netradiční zážitek.

Kdo může netradiční zážitek získat?

Děkujeme všem dárcům. Nejraději bychom odměnili všechny, to ale bohužel není možné. Napište nám, proč byste měl/a netradiční zážitek získat právě vy. Náš tým Donio vybere ze všech zaslaných odpovědí tu nejzajímavější, nejoriginálnější. Pokud se chcete ucházet o netradiční zážitek, stačí zaškrtnout „Chci soutěžit o netradiční zážitek“ při zadávání příspěvku.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat