Sbírka ukončena:

Tolik by nám toho chtěl říci …

Vybráno 0 Kč 2 100 Kč
140 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
700 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Tolik by nám toho chtěl říci …

Vybráno 0 Kč 2 100 Kč
140 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michal Bogušovský
Datum přidání
13. 3. 2024

Představení sbírky

Jsme mladá rodina s dvěma dětmi. Našemu staršímu synovi Williamovi diagnostikovali v minulosti PAS a ani v 5ti letech stále nemluví. Prostředky by jsme použili na léčbu našeho syna, terapie na kterou jsme syna přihlásili je pro nás nákladná.

Komu pomůžeme?

Když bylo Willikovi 2,5 roku, dostali jsme se po půlročním čekání na vyšetření k paní psycholožce, kam nás odeslala naše doktorka, protože Willik stale ve dvou letech nemluvil. Po 20 minutách vyplňování různých dotazníků jsme dostali odpověď, že se neví jistě a na diagnózu je stále brzy, ale může se jednat o autismus. Při pohledu na našeho kloučka nic takového nebylo patrné, při porodu bylo vše v pořádku. Dále se vyvíjel jako normální dítě. Napodoboval zvuky zvířátek, hrál si radostně s hračkami. 

Zlom však přišel v roce a půl, když měl Willik po očkování vysoké horečky. Poté jsme z něj dlouho nedokázali dostat ani hlásku. V tu chvíli jsme přišli o všechny ty dětské vtipné hlášky, na které jsme se tak těšili, ale třeba se jich ještě někdy dočkáme. Tady začala naše náročná cesta plná návštěv různých odborníků a terapií, které bohužel do jedné selhaly. Willikovi je nyní skoro 5 let a i pres usilovné snažení stále nemluví. Má za sebou sezení s psychology, vyšetření na neurologii, návštěvy z ranní péče, abba terapii, i různé další procedury. Vždy však ukončené se slovy, není to standardní autista a nevíme, jakou má diagnózu. I přes to všechno je Willik neuvěřitelně láskyplný a milující malý človíček, který se však bohužel nevyzná sám v sobě. Plně nedokáže rozpoznat emoce a nechápe ani, když mu někdo ubližuje. I v situacích kdy je na něj někdo cizí zlý, protože Willik nedokáže zrovna poznat, co se po něm chce, on nastaví druhou tvář a jakoby vnímal jen to dobré. Bohužel se však s nepochopením od ostatních setkává víc, než často (například mezi ostatními dětmi, které ještě nedokážou pochopit, že je jiný). Mimo to je Willik plně odkázán na naši pomoc, protože se nedokáže sám obléci či provádět jakoukoli samoobsluhu. Běžné činnosti jako jsou čištění zubů či umytí hlavy se staly noční můrou, při kterých Willik i přes naši snahu být co nejšetrnější velmi trpí. 

Opravdová zkouška však začala, když k Willikovi (v době kdy jsme ještě netušili, co všechno nás čeká) přibyl mladší sourozenec. Willik jej velice miluje a neustále mu nosí křupky, autíčka a podobně, nesmí se z něj však ani na vteřinu spustit oči, protože ještě neodhadne svoji sílu a neustále chce dávat mladšímu bráškovi najevo svoji lásku. 

My jej nade vše milujeme, tak jak jen rodič může své dítě milovat a i přes všechny strasti, které dnes a denně zažíváme, protože se Willik neumí například sám najíst, či si dojít na záchod, či dokonce takovou drobnost jako podívat se někomu do očí nebo na ukazovaný předmět nás neuvěřitelně zahřeje na srdci, když vydá svým tenkým hláskem jakékoliv písmeno. Už si po dvou letech umí říci o vodu, říká “Uuuuu.” A vždy když se něco takového stane, máme naději, že se správnou pomocí se nám přece jen nakonec podaří nad touto situaci vyhrát a z Willika bude šťastný, chápající a mluvící chlapec. 

Bohužel veškerá aktivita, kterou jsme se Willikovi snažili pomoci si vybrala naše veškeré úspory. Poslední naději se stává Verheul centrum, které má zkušenosti s podobnými případy a ve většině případů se jim podařilo dětem pomoci.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Neurosenzorická terapie, která zahrnuje:

Aromaterapie 
Fyzioterapie 
Muzikoterapie 
Ergoterapie 

Metody Feldenkrais, 

Část peněz by byla také použita na výdaje spojené s rehabilitační  léčbou.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  26. 4. 2024 16:21
DobroDárce
500 Kč  •  6. 4. 2024 7:33
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  26. 3. 2024 20:08

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat