Terezka se narodila v roce 2015 jako zdravé, veselé a šťastné miminko. Ve věku 17 měsíců prodělala první záchvat, který byl označen jako afektivní. Postupně se však začaly přidávat febrilní křeče při horečkách a po očkování živou vakcínou i záchvaty epileptické. Terezce se po očkování zhoršil příjem potravy a tekutin, a tak následovaly časté hospitalizace – nejen kvůli záchvatům, ale i kvůli nebezpečně nízkým hodnotám minerálů v těle.
Od pěti let se jí začal zhoršovat sluch, bez jasné příčiny. Lékaři diagnostikovali percepční vadu sluchu, která se postupně zhoršila až k hodnotě 90 decibelů na obou uších. Naslouchadla, která aktuálně nosí, už bohužel nestačí. V roce 2023 lékaři odhalili vzácné mitochondriální genetické onemocnění, které je nevyléčitelné a ovlivňuje téměř všechny tělesné funkce – zrak, sluch, slinivku, srdce, ledviny i mentální vývoj. V České republice je takto diagnostikovaných dětí pouze deset, ale jediná Terezka má projevy všech symptomů této nemoci. Letos v lednu prodělala svůj 35. pobyt v nemocnici, z toho téměř měsíc strávila na jednotce intenzivní péče kvůli metabolickému kolapsu a otoku mozku. Kvůli svému stavu musela přerušit třetí třídu a čeká ji domácí vzdělávání. Do běžné školy se zatím vrátit nemůže. Péči o ni zajišťuji já jako její maminka, a protože pobírám ošetřovné, je finanční zabezpečení rodiny zcela na manželovi.
