Sbírka ukončena:

Roční školné pro mé syny s postižením

Vybráno 0 Kč 5 250 Kč
60 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
750 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
21 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Roční školné pro mé syny s postižením

Vybráno 0 Kč 5 250 Kč
60 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Miroslava Hradílková
Datum přidání
12. 9. 2022
Poslední aktualita

4. 10. 2022 15:31

Z celého srdce děkujeme

Velmi děkujeme všem dárcům. Synové budou nakonec nadále pokračovat ve školce se svými asistenty pedagoga. Finance díky Vám využijeme na terapie v hyberbarické komoře. 

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Dobrý den. Sbírka se týká mého syna Štěpánka a Honzíka. Honzík má 5 let a má autismus, těžkou retardaci, opožděný vývoj (psychický je vyzrálý na 1 rok věku dítěte), nemluví projevuje se jen zvuky nebo skřeky, má celodenně plenky.

Štěpánek má také 5 let a má ADHD (hyperaktivitu), opožděný vývoj (psychický je vyzrálý na 3 roky věku dítěte), poruchu řeči 4.stupně, poruchu růstu, atopický ekzém, alergii-na pyl, na prach, na roztoče, na zvířecí srst a na vejce.

Potřebujeme finance na speciální školu tedy zatím na přípravný stupeň ZŠ speciální, ale na této škole se platí školné 2000,-Kč/měsíc a 1000,-Kč/měsíčně terapie navíc na dítě. Já jsem musela skončit v práci, protože děti vyžadují celodenní péči, tudíž pracuje jen manžel. Tato škola je jediná v Krnově a do jiného města nechceme nebo je to pro nás daleko. Prosím přispějte naším synům, aby se dobře rozvíjeli a měli kvalitní vzdělání a blízko domova. Děkuji za přispění všem.

Hradílková Miroslava a Hradílek Jan

Komu pomůžeme?

Honzík se narodil, jako úplně zdravé miminko pochází z dvojvaječných dvojčat, ale od 1.roku jeho života jsme začali pozorovat, že je jiný. Začalo to tak, že nereagoval na naše volání a slova, proto jsme navštívili ušní ambulanci, ale doktor řekl, že sluch má v pořádku. Byli jsme posláni  v jeho 2,5 letech dětskou doktorkou a na vyšetření k neurologovi, dětskému psychiatrovi, logopedovi, klinickému psychologovi a na SPC pro autisty. Naše nejhorší myšlenky se potvrdily, že má autismus, těžkou retardaci,… Den s Honzíkem vypadá, tak že musí mít denní režim, aby ho to nevyvedlo z míry, nesnese moc lidí pohromadě a nemůžeme jezdit hromadnou dopravou. Musíme všude jezdit autem a když jsme třeba v zoo, tak jezdí v kočárku, aby lidi nenarušili jeho osobní prostor. 

Jeho bratr Štěpánek se také narodil jako zdravé miminko, ale kolem jednoho roku jsme si všimli, že nechce moc spát, ale nepřipouštěli jsme si, že by mu mohlo něco být, až při 2 leté preventivní prohlídce nám řekla dětská doktorka, že nás musí poslat k neurologovi, dětskému psychiatrovi, klinickému psychologovi, logopedovi, po podezření na ADHD a opožděný psych. vývoj. V 5 letech se zjistilo, že má malou slovní zásobu, proto byl poslán na SPC pro vady řeči. Pro vyrážky na kožní a k alergologovy. Celkově má ADHD, opožděný vývoj je vyspělý psychicky na 3 roky, ale má 5 let, 4. stupeň poruchy řeči, atopický ekzém, alergii-pyl, prach, roztoče, zvířecí srst, vejce. Musíme ho mazat 3× denně, cvičit slovní zásobu, cvičit pozornost… 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou určené na školné a na terapii v té škole pro naše děti a pokud se vybere víc, tak i na pomůcky a na hyperbarickou komoru, která těmto dětem pomáhá. Dětem to pomůže v psychickém vývoji a k lepšímu zdraví vzdělání a zaručí spokojený život do budoucna. Děkujeme předem za přispění na naše milované syny. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

4. 10. 2022 15:31

Z celého srdce děkujeme

Velmi děkujeme všem dárcům. Synové budou nakonec nadále pokračovat ve školce se svými asistenty pedagoga. Finance díky Vám využijeme na terapie v hyberbarické komoře. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  16. 9. 2022 17:20
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  14. 9. 2022 12:29
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  13. 9. 2022 11:30
Milý dárce
50 Kč  •  13. 9. 2022 2:29
Milý dárce
200 Kč  •  12. 9. 2022 21:04
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  12. 9. 2022 20:30
DobroDárce
1 500 Kč  •  12. 9. 2022 19:35

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat