Zde je Evičky příběh:
Dobrý den,
jmenuji se Eva Volfová, je mi 54 let, trpím neuroboreliozou, onemocněním plotének, srdečními arytmiemi, astmatem a polyvalentní alergií na léky a potraviny.
Díky občasným ztrátám vědomí, kterými jsem v minulosti trpěla, jsem samozřejmě měla obavy kamkoli sama cestovat, neboť přicházely bez varování náhle.
V té době jsem pečovala o svou bezmocnou maminku po mozkové příhodě, starala se o své dvě dospívající děti a příležitostně hlídala a vychovávala pejsky. Měla jsem vlastní dva, německého ovčáka Kima a australského honáckého psa Falca, jež mi oba pomáhali s péčí o maminku a i mně se záchvaty křečí. Falco mi začal hlásit s předstihem mé ztráty vědomí, tedy jsem ho docvičila a složila s ním zkoušku asistenčního psa. Pomáhal mi až do věku téměř 13 let, kdy zemřel.
Po jeho smrti jsem dlouho váhala, zda si ještě pořídit a vycvičit štěně, neboť jsem po třech prodělaných covidech trpěla postcovidovým syndromem, ale Falcův odchod mi téměř znemožnil kamkoli sama jít i k lékaři, byla jsem stále odkázána na pomoc druhých, navíc jsem byla najednou odříznuta i od běžného života, což mi ani psychicky neprospívalo, začala jsem trpět úzkostmi. Proto jsem se nakonec rozhodla pro štěně australského honáckého psa, pro neskutečnou empatii tohoto plemene a úžasný vztah ke svému člověku.
Bohužel jsem u pejska ve čtyřech měsících věku, díky ucpání močové trubice, přišla na to, že má plný močový měchýř kamínků a písku a bylo nutno operovat. Po operaci a rozboru kamenů bylo zjištěno, že se jedná o kalcium oxaláty a závěr byl, že trpí vrozenou metabolickou poruchou, což znamená, že se vše s velkou pravděpodobností bude opakovat. Byl ve věku, kdy roste, nebylo tedy možno nasadit šetřící ledvinovou dietu, což ale v tomto případě, kdy není žádná vytvořena samostatně jen na tento typ by stejně nemělo valný účinek. Tedy začala naše cesta, na míru dělané krmení, kvalitní 100% masové konzervy bez vnitřností, probiotika, prebiotika, byliny podporující činnost ledvin, imunitu a omezující tvorbu krystalů.
Venčící místo musí mít i doma. Pejsek od začátku měl i slabší imunitu, stále jsem řešila zažívací problémy, reakce na vosí žihadlo byla život ohrožující.
Jeho stav nyní vyžaduje pravidelné kontroly, tedy jednou měsíčně rozbor ranní a denní moči včetně hladiny vápníku, jednou za tři měsíce kompletní rozbor krve i mineralogram a podle toho vždy musím upravit skladbu krmení. Péče o tohoto pejska je velmi finančně náročná a mne, jako invalidnímu důchodci, pomalu dochází úspory.
Nicméně díky Larrymu téměř zmizely mé úzkosti, rozchodila jsem se, opět se vrátila do života, našla nové přátele. Je velmi empatický, již ve věku 4 měsíců začal reagovat na mé srdeční arytmie, od půlroku mi velmi pomáhá při překonávání záchvatů křečí. Umí již také podávat spadlé předměty, což mi velmi usnadňuje jakoukoli činnost, mám také problémy s motorikou. Venku, když jdeme sami v lese, řeší každé mé kýchnutí, zakašlání či ztrátu rovnováhy, okamžitě přiběhne zkontrolovat, zda jsem v pořádku.
Ráda bych tedy i s ním se později pokusila o složení zkoušky, aby mě mohl všude doprovázet, to ale samozřejmě chce ještě čas, Larrymu byl 1. 5. 2024 teprve jeden rok.
