Společně pro dceru paní Aleny

Collected 0 Kč 46 931 Kč
from 43 contributors
59 days
till completion

We are always up for a good deed, join us! We hand over 100% of your donation.

Donate Share

We verify all collections

We verify all collections

Creator
Viktorie Cenedese
Date added
26. 2. 2025

Představení sbírky

S hlubokým zármutkem sdílíme zprávu o úmrtí naší kolegyně Aleny, maminky samoživitelky, která nás opustila ve svých nedožitých 42 letech. Prosíme vás o podporu pro její nejstarší dceru, která se po její nečekané smrti musí vyrovnat nejen se ztrátou maminky, ale i s novou životní realitou.

Alena byla vždy velmi pozitivní, plná energie a ochotná pomáhat. Ačkoliv byla nemocná, byla tady pro své děti i v těch nejtěžších chvílích. Když ji nejstarší dcera odvážela z nemocnice domů, myslela si, že bude hlavně hlídat, jak bere léky. Myslela, že spolu stráví více času, ale bohužel měly společný už pouze týden. Rakovina slinivky postupovala příliš rychle.

Komu pomůžeme?

Sbírka je určena její nejstarší dceři, která se nyní musí plně postavit na vlastní nohy a být silnou oporou i dvěma mladším sourozencům namísto maminky. Sourozenci byli svěřeni do péče otcům, nicméně nejstarší dcera se nyní s touto realitou musí popasovat sama.

Tato sbírka není jen o finanční podpoře. Je to projev solidarity a šance pomoci těm, kteří to nyní nejvíce potřebují. Ať už přispějete jakoukoli částkou, stanete se součástí komunity, která ukazuje, že v těžkých chvílích držíme při sobě.

Děkujeme za každou podporu a za to, že pomůžete dceři paní Aleny překonat toto náročné období.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Nejstarší dcera je ve třetím ročníku střední školy a plánuje pokračovat na vysokou. V této těžké situaci jí můžeme pomoci nejen s výdaji spojenými se studiem, ale také s každodenními potřebami, aby mohla vést důstojný život a soustředit se na svou budoucnost.

Vzhledem k tomu, že na vše zůstala sama, potřebuje finanční pomoc na pokrytí širokého spektra nákladů, mezi které patří:

1) Základní životní potřeby a bydlení:

  • Nájemné a poplatky spojené s bydlením
  • Energie (elektřina, plyn, voda)
  • Internet a telefonní tarif
  • Potraviny a základní hygienické potřeby
  • Údržba a opravy bytu (výměna spotřebičů, oprava vytápění, malování apod.)

2) Výdaje spojené se studiem:

  • Školní pomůcky (učebnice, sešity, psací potřeby)
  • Tisk a kopírování studijních materiálů
  • Příspěvky na školní aktivity (kurzy, exkurze, maturitní ples)
  • Doprava do školy (MHD, vlak, autobus)

3) Zdravotní péče a odborná pomoc:

  • Lékařská péče (zubní, oční, všeobecná)
  • Psychologická nebo terapeutická podpora pro zvládnutí těžké situace
  • Případná rehabilitace nebo specializované léky
  • Brýle nebo kontaktní čočky, pokud budou potřeba

4) Styk se sourozenci, kteří zůstali v péči otců:

  • Potraviny a další potřeby při jejich návštěvách

5) Dlouhodobější finanční jistota:

  • Rezerva pro nečekané výdaje

6) Důstojné rozloučení s maminkou:

  • Zajištění náhrobku
  • Péče o hrob (svíčky, květiny)

Každá částka, kterou se podaří vybrat, pomůže zajistit, aby mohla nejen zvládnout současnou situaci, ale také se soustředit na své vzdělání a budoucnost. Jakákoli podpora jí umožní překlenout toto složité období s větší jistotou a klidem.

Dědické řízení teprve bude probíhat. Maminka neměla žádnou pojistku.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
2 320 Kč  •  26. 2. 2025 21:36
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  26. 2. 2025 21:30
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  26. 2. 2025 21:22
Milý dárce
300 Kč  •  26. 2. 2025 21:21
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  26. 2. 2025 21:10
Milý dárce
300 Kč  •  26. 2. 2025 21:07
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  26. 2. 2025 20:54
Lukáš S.
300 Kč  •  26. 2. 2025 20:39
Cauky, drž se, bude zase dobře 😊
Petr T.
2 000 Kč  •  26. 2. 2025 20:30
Adriana a.
10 000 Kč  •  26. 2. 2025 20:29
Hodně štěstí 🍀
Laskavý dárce
600 Kč  •  26. 2. 2025 20:22
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 2. 2025 20:21
DobroDárce
300 Kč  •  26. 2. 2025 20:08
Milý dárce
200 Kč  •  26. 2. 2025 20:05
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  26. 2. 2025 20:01
Laskavý dárce
500 Kč  •  26. 2. 2025 19:57
Milý dárce
1 000 Kč  •  26. 2. 2025 19:48
Milý dárce
111 Kč  •  26. 2. 2025 19:44
Jana L.
2 000 Kč  •  26. 2. 2025 19:37
...držte se!
Milý dárce
100 Kč  •  26. 2. 2025 19:31

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Messages

Anna K.
1 000 Kč  •  26. 2. 2025 15:00
Alenko, Tondo, Eliško, držte se !
Jana L.
2 000 Kč  •  26. 2. 2025 19:37
...držte se!
M. K.
2 000 Kč  •  26. 2. 2025 18:28
Mnoho sil
Adriana a.
10 000 Kč  •  26. 2. 2025 20:29
Hodně štěstí 🍀
Andrea
600 Kč  •  26. 2. 2025 16:08
Držíme vám palce a přejeme hodně sil. Nevzdávejte se!
Petra P.
300 Kč  •  26. 2. 2025 15:24
Držte se!!!!!
Lukáš S.
300 Kč  •  26. 2. 2025 20:39
Cauky, drž se, bude zase dobře 😊
J.B.
1 000 Kč  •  26. 2. 2025 15:44
Držte se a nevzdávejte to..

Other contributors

This charitable collection falls under the public collection established by the organizer and is organized for the benefit of the recipient.

Do you want to create a project or a story?

Start collecting

Donio logo
Společně pro dceru paní Aleny Podpořte sbírku

Společně pro dceru paní Aleny

S hlubokým zármutkem oznamujeme úmrtí paní Aleny, maminky samoživitelky, která nás opustila ve svých nedožitých 42 letech. Její nejstarší dcera se nyní musí vyrovnat nejen se ztrátou maminky, ale i s novou životní realitou a odpovědností za své mladší sourozence. Tato sbírka je příležitostí projevit

Collected 46 931 Kč 43 donors