Dobrý den,
jmenuji se Michaela a už 14 let jsem panička té nejúžasnější psí holčičky. Jmenuje se Sofinka, je to jorkšírka a je jí 14 a půl roku, ale i přes tento věk má obrovskou chuť do života a chová se pořád jako štěňátko. Tenkrát, před čtrnácti lety, jsem ji domů přinesla jako malé chlupaté klubíčko a tím malým klubíčkem mi zůstala dodnes. Bohužel ale s jedním velkým rozdílem – s rakovinou. V prosinci jí odoperovali zhoubný nádor (adenokarcinom) z tlustého střeva. Ihned byla zahájena chemoterapie, kterou Sofi docela dobře snášela, ale bohužel se při kontrolním rentgenu objevily metastáze na plicích. Chemoterapie se vyměnila za jiné dvě látky, které se podávaly na střídačku, bohužel ale bez výsledku – metastáze pořád rostou. Je to pro mě i pro moji rodinu velká rána, se Sofinkou žiju sama a neumím si představit, že bych ji s jejím elánem a chutí do života, měla nechat napospas této zákeřné nemoci. A tak stále bojujeme a nic nevzdáváme! Nyní ale musíme jednat rychle. Jsme v péči onkologů Regiavet, za což jsem velice ráda, protože poskytují nejenom odbornou lékařskou péči, ale i emocionální podporu. Nyní jsem před velkým rozhodnutím – byl nám doporučen genetický test ze vzorku metastáz. Test se provádí v Americe – dokáže přesně určit látku, která zvládne spolehlivě zastavit růst rakovinotvorných buněk přímo v Sofinčiném tělíčku. Nemám se nad čím rozmýšlet, tohle je teď opravdu důležité podstoupit – jde nám totiž o čas. Bohužel ale, vše stojí peníze. Za půl roku léčby jsem již s finanční pomocí (které si moc a moc vážím) od mé rodiny zaplatila cca 160 tisíc korun a pořád ještě nejsme v cílové rovince. Genetický test, který pro Sofinku může být vytouženou spásou, stojí přes 40 tisíc korun, plus k tomu musím připočítat následnou péči – hospitalizaci a léčbu, kontroly a především nezbytnou dlouhodobou léčbu, která jí zachrání život. To už ale sama a bohužel ani s pomocí mojí rodiny finančně nezvládnu. Nikdy jsem nikoho o peníze nežádala, vždy jsem veškeré veterinární výdaje hradila sama, ale bohužel mě teď tlačí čas a touha zvrátit tento nepříjemný osud. Proto jsem se rozhodla založit sbírku zde na Doniu a budu moc vděčná za aspoň malý příspěvek nebo i pouhé sdílení, aby se náš příběh dostal k co nejvíce lidem ❤️
Sofinka by se Vám také chtěla představit, tak jí předávám slovo 🐾









