Úspěšně vybráno:

Snoezelen pomůcky pro Adámka

Vybráno 0 Kč 35 000 Kč
35 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
35 000 Kč
Průměrná výše daru
35 000 Kč
Nejvyšší dar
19 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Snoezelen pomůcky pro Adámka

Vybráno 0 Kč 35 000 Kč
35 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
21. 10. 2022

Představení sbírky

Díky této sbírce pomůžeme mamince osmiletého Adámka s pořízením Snoezelen pomůcek do jeho dětského pokojíčku, kde bude mít svůj vlastní herní koutek. Adámkovi byl diagnostikován autismus.

Komu pomůžeme?

Adámek je autista s mentální retardací, hypersenzitivní, potravinový alergik, neverbální a plně inkontinentní. Chodí do speciální školy, na logopedii, ergoterapii, fyzioterapie, muzikoterapii a další.  

Jeho vnímání okolního světa je extrémní a velice rychle ho veškeré vnější vjemy „zahltí“, což pak vede k extrémnímu stresu a reakcím jako je křik, zacpávání uší, zavírání očí, zavírání do malých temných „koutů“, atd. Proto je dobré dělat různé terapeutické nácviky, používat různé relaxační a snoezelen pomůcky během celého dne a zmírnit tak jeho stres z nadměrného hluku, světla, apod. S tímto vším by mu právě pořízení těchto pomůcek do jeho pokoje velice pomohlo. Postupem času by mohl spoustu vnějších vlivů natrénovat a reagovat na ně tak mnohem mírněji.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení Snoezelen pomůcek do jeho dětského pokojíčku. Konkrétně se bude jednat např. o senzorické doupě (tzv. černou skrýš) se světelnými pomůckami, dále také o bublinkový válec nebo třeba také o světelné akvárium s medúzami.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
35 000 Kč  •  25. 10. 2022 11:33

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat