14. 3. 2024 16:41
Jsme nový Veslařský klub na přehradě Slezská Harta u Bruntálu. Je to přehrada nová od r. 1997. Takový sport tady nikdy nebyl. Je to přehrada pod horama a tak sportovní vyžití byly převážně zimní sporty. Dali jsme si cíl, že naučíme lidi z hor veslovat. Bylo zapotřebí zajistit pozemek, lodě-tréninkové a závodní veslice : skify, 2-skyfy, 4-veslice a 8-veslice. Se zájemci o veslařský sport, vytváříme podmínky pro zdárné výsledky při závodech, které jsou podle termínovky vypsané Českým veslařským svazem. Naše zakoupené lodě máme uskladněné jen na pozemku bez přístřešku. O tento přístřešek právě usilujeme. Dotace na investice od institucí pro nás nejsou dosažitelné. Zkoušíme tedy touto formou sbírky požádat o příspěvky. Cena uvažovaného skladu-garáže o velikosti 5×15m je 290 000,-Kč. I malými příspěvky nám pomůžete rozšířit sportovní aktivity pro všechny, co mají rádi vodu.
Děkujeme , kpt. Pepa Fiedler předseda klubu.