Lukáš začal před dvěma lety kašlat a zašel k lékaři, kde mu po vyšetření diagnostikovali zhoubný nádor jícnu. Následovala dlouhá léčba, která zahrnovala chemoterapie, ozařování a operaci, při které mu odebrali většinu jícnu včetně nádoru, a žaludek mu přišili k tomu kousku jícnu, který mu ještě zbyl. Vše nasvědčovalo tomu, že je na dobré cestě. Avšak po roce se mu nádor vrátil a opět pokračovaly chemoterapie a neustálé běhání po nemocnicích. Léčba bohužel nezabírala. Byla mu doporučena biologická léčba, podstoupil jednu dávku, avšak jeho tělo již bylo tak slabé, že mu musela být ukončena. Momentálně se o něj stará jeho žena Silva, která se kromě péče o Lukáše stará ještě o jejich dvouletou dceru Ellenku, jež nemoc tatínka špatně snáší. Každý den k nim dojíždí sestra z mobilního hospicu, která Lukášovi podává potřebné léky a výživu, jelikož mu nádor ucpal průchod do žaludku, a tudíž není schopen ani jíst, ani pít. Vše, co se pokusí sníst nebo vypít, okamžitě vyzvrací. Lukáš je bohužel v terminálním stádiu onemocnění a není schopen se o sebe sám postarat. Vzhledem k tomu, že rodina přišla o hlavní příjem, který do rodiny přinášel především Lukáš, rozhodla jsem se založit tuto sbírku. Věřím, že to Lukášovi, Silvě i Ellen pomůže v těžkých chvílích, které zažívají a ještě zažívat budou. Za ně Vám všem mockrát děkuji.