Sbírka ukončena:

Delfinoterapie pro Haničku

Vybráno 0 Kč 1 850 Kč
150 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
370 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Delfinoterapie pro Haničku

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zdeněk Bernart a Hana Andrlíková
Datum přidání
2. 3. 2022
Poslední aktualita

3. 5. 2022 23:14

Poděkování

Hanička Bernartová

Jménem naší dcery Haničky chtěli bychom moc poděkovat pěti dárcům kteří Haničku podpořili. Každá vybraná koruna bude investována do Haničiny rehabilitací. Hanička se den ode dne zlepšuje a cítí se lépe. Ještě jednou moc vám děkujeme. 
Hanička,bráška Zdeněček,tatínek Zdeněk a maminka Hana.

Zobrazit celou aktualitu

Kdo sbírku organizuje?

Rodiče Haničky -Zdeněk Bernart a Hana Andrlíková 

Hanička je 3 letá holčička která se narodila se vzácným genetickým onemocněním. Má chybějící část 15-tého chromozomu kde  jí chybí několik genetických částí. 

Toto onemocnění provází hodně obtíží. 

Hanička má určeno hodně diagnóz, má centrální hypotonický syndrom, mentální retardaci, kongenitální nystagmus, opožděný psychomotorický vývoj, levostranná koordinační porucha, dysmorfie hlavy-plagiocefalie, ultrabrachycefalie. A dle genetického vyšetření je možný rozvoj intelektuálního a vývojového zaostávání, epilepsie,porucha vývoje řeči, porucha chování ,porucha autistického spektra. Hanička do svých 2,5 let nechodila. A po absolvování botoxových injekcí začala pomalinku chodit. Ale nevydrží dlouho jelikož pravou nohu má pootočenou v kloubu do vnitřní strany a padá na zem. A do toho špatně vidí sice nosí brýle ale při chůzi doma naráží do nábytku a způsobuje si bolesti. 

A přes všechno utrpení je Hanička obrovská bojovník a dělá veliké pokroky. 

Chtěli by jsme Haničce velmi pomoci a zkusit delfinoterapii . Již jsme vyzkoušeli spoustu pohybových terapií ale ani jedna zatím intenzivně nazabrala. 

Komu pomůžeme?

Hanička se narodila 31. října 2018 v České Lípě. Moji rodiče si mne velmi přáli aby bratřiček Zdeneček měl sestřičku. Celé těhotenství proběhlo v pořádku i s veškerými vyšetřeními ale byla jsem veliká v bříšku tak jsem musela jít ven císařským řezem. 
Po narození Haničky se zdálo vše v pořádku až do tří měsíců. Poté se začali vyskytovat postupně obtíže . Začala ubývat na váze proto musela absolvovat pobyt v nemocnici. V nemocnici se doktorům Hanička nezdála jako zdravá holčička a nechali udělat vyšetření neurologické,ortopedické,oční,ušní a rehabilitační vyšetření a genetické vyšetření ale tam nic nezjistili. 

Začali jsme s Haničkou cvičit doma a docházet na rehabilitace ,podílet se na motorickém vývoji ale nebylo to takové jak si všichni představovali a lékaři poté začali zjišťovat co vše způsobuje u naší Haničky. 
Poslali nás na genetické vyšetření do Gennetu a tam se zjistilo že má mikroděleční syndrom 15 -chromozomu. 

Všimli jsme si u Haničky když se dívá tak přivírala vždy jedno očičko a na očním vyšetření zjistili kongenitální nystagmus a špatné vidění. 
Hanička má deformovanou část hlavičky jak se mozek vyvíjel a vytlačil se do jedné strany hlavy a má vyosené ouška a postiženou část mezi tvářičkou a očičkem. 
Byli jsme posláni na vyšetření hlavičky kde Haničce napichli hlavičku několika desítky jehel . Tam se nic nezjistilo. Poslali nás poté na kompletní vyšetření Eeg,rtg lebky,neurochirurgické,antropologické a rehabilitační vyšetření . A Haničce hrozila operace hlavičky ale dle toho se nic nenašlo. 

Za svůj život co je Hanička na světě byla několikrát hospitalizována a absolvovala magnetickou rezonanci , CT hlavičky,několik nepříjemných vyšetření a odběrů krve. 

Haniška  ve svých třech letech je šikovná a vnímající holčička která sama sedí,leze a trošku chodí ale špatně. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky by byli použity na rehabilitační pobyt v delfináriu -delfinoterapie v Antalay v Turecku. Moc by jsme si přáli kdyby Hanička mohla tento rehabilitační pobyt absolvovat. A myslíme si že by to mohlo naší dceři pomoci jak po stránce pohybové i psychické. 
Kdyby se vybrala menší částka tak by jsme chtěli pro Haničku delfinoterapii s kratším rehabilitacnim pobytem. Kdyby se vybrala větší částka tak mimo delfinoterapie by jsme chtěli pořídit pro Haničku prostorné auto. Naše auto již dosluhuje a většinou máme auto v servisu a musíme si auto půjčovat. Auto je nepředstavitelnou součástí života naší rodiny bez kterého nemůžeme být. Bydlíme v malém městě a všude dojíždíme a jezdíme po celé republice. Na rehabilitace,vyšetření ,kontroly. Jezdíme na rehabilitace ,hipoterapii,ergoterapii,neurologická,oční a ortopedická vyšetření. 

Hanička a rodiče Zdeněk a Hana a bráška Zdeneček 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

3. 5. 2022 23:14

Poděkování

Hanička Bernartová

Jménem naší dcery Haničky chtěli bychom moc poděkovat pěti dárcům kteří Haničku podpořili. Každá vybraná koruna bude investována do Haničiny rehabilitací. Hanička se den ode dne zlepšuje a cítí se lépe. Ještě jednou moc vám děkujeme. 
Hanička,bráška Zdeněček,tatínek Zdeněk a maminka Hana.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
100 Kč  •  2. 5. 2022 22:01
Štědrý dárce
50 Kč  •  27. 4. 2022 20:17
Hanka
1 000 Kč  •  19. 4. 2022 12:39
🍀
Štědrý dárce
200 Kč  •  17. 3. 2022 9:55
Lucka
500 Kč  •  10. 3. 2022 23:06
Haničce mnoho radosti a rodičům co nejméně starostí.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat