Sbírka ukončena:

Pomoc pro Andyho

Vybráno 0 Kč 561 Kč
50 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
187 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro Andyho

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Andrej Švestka
Datum přidání
17. 8. 2023

Představení sbírky

Jedná se o sbírku na vertikalizační stůl, který by Andymu pomohl k tomu aby se na chvíli postavil a čelil problémům které by mu stůl pomohl řešit.

Komu pomůžeme?

Andy měl před 2 lety nehodu. Skok do vody ze dne na den změnil jeho život. 8 dní byl ve spánku a výsledek pro něj byl šokující. Částečně přerušená mícha v oblasti krční páteře C7 a tracheostomie (kvůli které nefunguje jedna hlasivka) . Naštěstí ruce fungují ale citlivost těla od prsou dolu nefunguje. V nemocni a rehabilitačním centru strávil 9 měsíců.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na nákup vertikalizačního stolu, který by mu mohl pomoci hlavně s obtížemi achillových šlach, zvyku na větší tlak, dýchaní a v neposlední řadě dobrý pocit se na chvíli postavit. Kdyby se náhodou vybralo více tak by to Andy využil na rehabilitaci.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
150 Kč  •  22. 10. 2023 13:34
Sdílejte svou sbírku. Držím vám všechny palce.Můzete toho mnoho dokázat chce to jen další dobré lidi a spoustu dřiny ❤
Milý dárce
300 Kč  •  18. 10. 2023 18:25
Martina
111 Kč  •  8. 10. 2023 21:57
👍1

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat