• Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
dvtv logoseznam zprávy logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
Mastercard logoVisa logoGoogle Pay logoApple Pay logo

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky Donio
  • Prohlášení o přístupnosti
  • Kodex chování Donio
  • Cookies
cover image
Sbírka ukončena

Dali jste šanci Tedíkovi - léčba kmenovými buňkami a rehabilitace

Dali jste šanci Tedíkovi - léčba kmenovými buňkami a rehabilitace
Vybráno1 572 938 Kč
Aktualizováno 🧡
Předali jsme1 572 938 Kč
1 521 dárcůCelkem se zapojilo
1 034 KčPrůměrná výše daru
125 000 KčNejvyšší dar
39 dnůVybráno za

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat
Zakladatel
Organizace DOMUS – Centrum pro rodinu, z. s.,
Datum přidání
29. 8. 2024
Poslední aktualita

20. 4. 2025 12:25

Bojujeme dál

Ahoj, 

Chceme Vám všem popřát krásné Velikonoce a říct, že jsme s Teodorkem absolvovali terapii na klinice No Tube v Rakousku, kterou jste nám pomohli uhradit.

Teodorek začal polykat 🥳.

Aktuálně Teodorek sní přibližně 100 ml jídla pusinku za den. Pro představu, je to přibližně jedna jeho svačina. Pro Tedíka i pro celou rodinu je to opravdu velký pokrok a věříme, že brzy zvládne sníst dostatek, aby nám mohl být odebrat vstup do bříška.

Děkujeme a držte nám palce. ❤️

Spojme síly a pomozme společně darovat naději  malému Tedíkovi a jeho rodině.

Malý Teo je chlapeček s těžkým životním příběhem, ale i obrovský bojovník. Do organizace Domus — Centrum pro rodinu, z. s., dochází se svou maminkou v rámci rozvoje smyslového vnímání do multismyslové místnosti na Snoezelen.

Aby mohl znovu zamávat babičce, hrát si s hračkami a říkat máma a táta, je ale potřeba mnohem více. Spojení nás všech představuje jednu velkou naději, která se promění ve finance na nákladnou léčbu a rehabilitace pro malého, ale velkého bojovníka. 

Přečtěte si příběh malého Tedíka a pomozte mu darovat šanci na léčbu kmenovými buňkami a rehabilitace.

Let's join forces and help give hope to little Tedík and his family.

Little Teo is a little boy with a difficult life story, but also a huge fighter. He visits the Domus — Centrum pro rodinu, z. s., with his mother as part of the development of sensory perception in the multi-sensory room at Snoezelen.

However, in order for him to be able to wave to his grandmother again, play with toys, and say „mom“ and „dad“, much more is needed. The connection of all of us represents one big hope, which will be transformed into finances for expensive treatment and rehabilitation for the small, but great warrior. 

Read the story of little Tedík and help give him a chance for stem cell treatment and rehabilitation.

Komu pomůžeme?

Ahoj, jmenuji se Teo, v září mi budou dva roky a rád bych vám pověděl svůj příběh.

Když mi bylo rok a půl, byl jsem zdravé a veselé dítě. Chodil jsem, smál jsem se a užíval si každý den.

Ale pak přišel den, který mně a mým rodičům změnil život.

Šli jsme na prohlídku k paní doktorce, kde jsem dostal očkování na meningokoka. Bohužel, ani já, ani rodiče jsme nevěděli, že už v té době ve mně dřímala rotavirová infekce.

Druhý den po očkování jsem začal mít problémy s trávením, zvracel jsem a měl průjem. Rodiče si mysleli, že to není nic vážného, vzhledem k předchozím reakcím na očkování. Ale večer se mi prudce zvýšila teplota na více než 41 °C, a tak mě rodiče po konzultaci s pohotovostí vzali do nemocnice.

 Tam si mě nechali na JIP s tím, že jsem dehydratovaný a že mě jen zavodní a budu v pořádku. Bohužel to tak snadné nebylo. Můj stav se začal rychle zhoršovat. Další den jsem začal ztrácet vědomí, dostal jsem sepsi, moje játra a ledviny začaly selhávat a nakonec se ukázalo, že mám i poškozený mozek.

Přemístili mě do Motola na KARIM, kde jsem několik týdnů bojoval o svůj život. Doktoři říkali rodičům, že je možné, že to nezvládnu, a pokud ano, můj stav bude velmi vážný.

Ale já jsem velký bojovník.

Po třech týdnech na KARIM jsem přežil a přesunuli mě na JIP, kde se ke mně mohla připojit maminka a pomáhat mi jak nejvíce mohla. Moje plíce, ledviny a játra se začaly uzdravovat, ale můj mozek zůstal poškozený.  Diagnostikovali mi akutní nekrotizující encefalopatii, je to velmi vzácný stav, kterého je na světě desítky až stovky případů, znamená to, že mi následkem přehnané imunitní reakce začaly odumírat části mozku. Kvůli tomu se mi špatně ovládá tělo a mám i problémy se zrakem, tzv. centrální poruchu zraku.

Po měsíci a půl v nemocnici jsem se konečně dostal domů k rodině. I když můj stav je velmi vážný, snažím se nevzdávat. Začali jsme intenzivně cvičit, abych se mohl co nejvíce zlepšit. Chystám se na hyperbarickou komoru, do sanatoria Klimkovice, zkoušíme Vojtovu metodu, ergoterapii, logopedii, hipoterapii, muzikoterapii a další cvičení. Protože jsem dlouho nebyl schopný normálně jíst, musel mi být zaveden PEG do žaludku, abych dostával dostatek živin.

Dnes se nedokážu sám otočit, postavit, držet hlavu, sedět, ani mluvit, špatně vidím a fixuji oči. Nejvíce rozeznávám kontrastní předměty, které mám blízko očím. Musím být většinou krmen přes PEG, mám problémy s vysokým tlakem a beru hodně léků.

Přesto se nevzdávám a s pomocí rodičů se snažím dělat pokroky.

Moji rodiče stále hledají způsoby, jak mi pomoci. Naštěstí se zjistilo, že jsem vhodný kandidát na léčbu kmenovými buňkami, díky ní a intenzivním rehabilitacím, spolu s ostatními terapiemi, bych mohl být schopen zamávat babičce, hrát si s hračkami, sedět s rodinou u stolu nebo zase říkat máma a táta. Ačkoliv mě moji rodiče pojistili hned po narození, moje diagnóza se na to nevztahuje a pojišťovna bohužel nehradí léčbu kmenovými buňkami ani většinu nákladů na rehabilitace a terapie. Proto je pro nás každý příspěvek nebo podpora velmi důležitá.

Děkuji vám, že si můj příběh čtete, Teo.

P.S.: Chtěl bych touto cestou prostřednictvím svých rodičů poděkovat týmu lékařů a sestřiček z plzeňské FN Lochotín a FN v Motole za záchranu svého života.

https://www.instagram.com/reel/C-s4Wz2IQab/?igsh=ODA0bDdlMTd4emIy

https://www.facebook.com/share/r/zjR6JKdB1sZ8KM8C/

Who will we help?

Hi, my name is Teo, I will be two years old in September and I would like to tell you my story.

When I was a year and a half old, I was a healthy and happy child. I walked, I laughed, and I enjoyed every day.

But then came the day that changed my life and my parents' lives.

We went for a check-up with the doctor, where I received a vaccination against meningococcus. Unfortunately, neither I nor my parents knew that I already had a dormant rotavirus infection at that time.

The day after the vaccination, I started having digestive problems, vomiting and diarrhea. My parents thought it wasn't anything serious, given previous reactions to vaccinations. But in the evening my temperature rose sharply to over 41 °C, so my parents took me to the hospital after consulting the emergency room.

They kept me in the ICU there, saying that I was dehydrated and that they would just rehydrate me and I would be fine. Unfortunately, it wasn't that easy. My condition started to deteriorate rapidly. The next day I started to lose consciousness, I got sepsis, my liver and kidneys started to fail and finally it turned out that I also had brain damage.

They transferred me to Motol to KARIM, where I fought for my life for several weeks. The doctors told my parents that it was possible that I wouldn't make it, and if I did, my condition would be very serious. 

But I am a great fighter.

After three weeks at KARIM, I survived and was transferred to the ICU, where my mom could join me and help me as much as she could. My lungs, kidneys and liver started to heal, but my brain remained damaged. I was diagnosed with acute necrotizing encephalopathy, it is a very rare condition, of which there are tens to hundreds of cases in the world, it means that as a result of an exaggerated immune reaction, parts of my brain began to die. Because of this, I have poor control of my body and I also have vision problems, the so-called central visual impairment.

After a month and a half in the hospital, I finally got home to my family. Even though my condition is very serious, I try not to give up. We started exercising intensively so that I could improve as much as possible. I'm going to a hyperbaric chamber, to the Klimkovice sanatorium, we're trying the Vojta method, occupational therapy, speech therapy, hippotherapy, music therapy and other exercises. Because I wasn't able to eat normally for a long time, I had to have a PEG inserted into my stomach so that I could get enough nutrients.

Today I can't turn around, stand up, hold my head, sit, or even speak on my own, I see poorly and I can't fix my eyes. I mostly recognize contrasting objects that are close to my eyes. I have to be mostly fed through a PEG, I have problems with high blood pressure and I take a lot of medication.

Still, I'm not giving up and with the help of my parents I'm trying to make progress.

My parents are still looking for ways to help me. Fortunately, it was found that I am a suitable candidate for stem cell treatment, thanks to it and intensive rehabilitation, along with other therapies, I might be able to wave to my grandmother, play with toys, sit at the table with my family or say mom and dad again. Although my parents insured me right after I was born, my diagnosis is not covered and the insurance company unfortunately does not cover stem cell treatment or most of the costs of rehabilitation and therapy. That's why every contribution or support is very important to us.

Thank you for reading my story, Teo.

P.S.: I would like to take this opportunity, through my parents, to thank the team of doctors and nurses from the Pilsen FN Lochotín and FN in Motol for saving my life. 

https://www.instagram.com/reel/C-s4Wz2IQab/?igsh=ODA0bDdlMTd4emIy

https://www.facebook.com/share/r/zjR6JKdB1sZ8KM8C/

What will the money from this collection be used for specifically?

The funds from this collection will be used specifically for:

•⁠  ⁠Stem cell treatment for little Tedík.
•⁠  ⁠Rehabilitation, including Vojta method, hippotherapy, occupational therapy and speech therapy.

If more funds are raised than the target amount, the family would use the funds to buy a larger car that would be suitable for placing Teo's stroller and rehabilitation aids.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance budou použity na léčbu kmenovými buňkami pro malého Tedíka.

Dále na rehabilitace, Vojtovu metodu, hipoterapii, ergoterapii a logopedii.

Kdyby se vybralo více financí, než je cílová částka, rodina by prostředky využila na koupi většího automobilu, který by byl vhodný pro umístění kočárku pro  Tea a rehabilitační pomůcky.

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.
Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

Další příběhy

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Vybráno 900 308 Kčod 1 578 dárců
Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Vybráno 594 770 Kčod 704 dárců
Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Vybráno 810 812 Kčod 1 042 dárců
Nový začátek na dosah: stavíme útulek!

Nový začátek na dosah: stavíme útulek!

Vybráno 14 046 657 Kčz 32 000 000 Kč
43 %
Končí za 6 dnů
Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Vybráno 1 992 524 Kčod 2 180 dárců
Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vybráno 1 521 315 Kčz 1 140 000 Kč
133 %
Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Vybráno 959 269 Kčz 4 500 000 Kč
21 %
Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Vybráno 205 832 Kčod 131 dárců

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat