Narodil jsem se skvělý rodičům. Když jsem byl u maminky v bříšku, zjistil jsem, že je tam ještě někdo. Byli jsme tam dva. Bylo mi tam dobře, měl jsem tam všechno. A najednou se něco začalo dít a já musel ven. Nebylo to vůbec příjemné, ale řekl jsem si, že jdu dopředu. Tak jsem tedy zabral a začal jsem se posouvat. Byla to teda fuška, byl to stísněný prostor, ne jako v bříšku. A najednou jsem byl někde, kdo ví kde. Byla mi zima, byl jsem celý mokrý a pořád mě někdo olizoval, šťouchal do mě. A tak začal můj život. Zjistil jsem, že tohle je teda ono. Teď jsem se teda narodil. A se mnou ještě moje ségra.
Já jsem tedy Albert a moje sestra je Agáta. A teď nám začal skvělý štěněčí život ve skvělé rodině. Ale moje ségra začala růst rychleji, víc přibírala. I když já jsem taky dobře jedl. To jsem začal zjišťovat, že ji vůbec nestíhám. Musel jsem natahovat čumáček, špatně se mi dýchalo, pořád jsem byl zadýchaný. Najednou jsme začali čím dál tím častěji jezdit k takový paní, která do nás něco píchala. Prý je to paní veteřinářka a dávala mi očkování a čip. K čemu to je, to netuším, ale asi je to dobrý. Já tam najednou začal být častěji než ségra, věnovalo se mi více péče, více pozornosti. Chtěl bych taky paničku víc zlobit, tahat ji rajčata, vyhrabávat hlínu, zakousnout slepici. Ale nestíhám, prostě to neudýchám.
Dneska jsem byla na velkém výletě. Dali mě do košíku, byly tam hračky. Cesta byla dlouhá, dvakrát jsme stavěli, abych se mohl vyčůrat. Když jsme zastavili, čekali tam na mě nějací dva doktoři. Plakal jsem. Otáčeli se mnou, dělali mi rentgen, sono, poslouchali mě, šmatlali na mě. Viděl jsem, že je panička smutná a taky pláče. Na rentgenu mi zjistili pravostrannou kardiomegálii, na echu vrozenou srdeční vadu přesně řečeno stenozu plicnice typu B. Pan doktor paniččce říkal, že ta stenoza je velmi závažná s nějakým tlakovým gradientem 175,6 mmHg. Vím prd, co to znamená, ale paničku to vůbec nepotěšilo.
Co mě tedy v brzké době čeká? 20. 8. 2024 jedu na operaci. Budou mi dělat tzv. balonkovou vulvoloplastiku. Pan doktor říkal paničce, že mi to pomůže snížit tlakový gardient stenozy. Jestli to dobře chápu, možná se mi bude o trochu lépe dýchat a já konečně zakousnu nějakou tu slípku. Po operaci mě určitě nějaká nějaká rekonvalescence, do konce života budu brát léky, budu potřebovat vhodnou stravu a pan doktor od nás bydlí 150 km a tam já musím na kontroly.
Možná se najdou i tací, kteří by řekli, že je to zbytečné mi to šanci dávat, že jsem ještě malý, hloupý a že by mě nechali uspat. Ale ten, kdo se na mě podívá, tak uvidí, že tady chci být. Chci být šťastný jako moje ségra Agáta. Mám přece tu milující rodinu a říkám si, když už jsem zvládnul se na ten svět prodrat, tak si ho chci prostě užít. Prosím pomozte mi zkusit zažít být chvíli bezstarostným štěnětem.
Všem, kteří mi pomůžou slibuju, že nebudu kouřit, nebudu chodit za školu a tuhle šanci využiju naplno.