Ahoj, jmenuji se Ondřej Binko a je mi 35 let. Žiju se spinální muskulární atrofií (SMA), která se u mě začala projevovat už v dětství a postupně ovlivnila můj pohyb. Dnes už se bez kompenzačních pomůcek a podpory okolí neobejdu. I přesto se snažím žít důstojně, aktivně a co nejvíce samostatně.
Baví mě práce na počítači a v rámci svých možností se věnuji administrativní práci. Žiji sám v bytě v Chrudimi a běžný život zvládám díky pečovatelské službě, domácí zdravotní péči a pomoci rodiny. Velkou oporou je pro mě maminka, která mi pomáhá se základními každodenními činnostmi a doprovází mě k lékařům. Díky této podpoře mohu žít samostatně, ale ne osaměle.













