Kdo jsem?
Ahoj, jmenuji se Ondřej Binko a je mi 35 let. Žiju se spinální muskulární atrofií (SMA), která se u mě začala projevovat už v dětství a postupně ovlivnila můj pohyb. Dnes už se bez kompenzačních pomůcek a podpory okolí neobejdu. I přesto se snažím žít důstojně, aktivně a co nejvíce samostatně.
Baví mě práce na počítači a v rámci svých možností se věnuji administrativní práci. Žiji sám v bytě v Chrudimi a běžný život zvládám díky pečovatelské službě, domácí zdravotní péči a pomoci rodiny. Velkou oporou je pro mě maminka, která mi pomáhá se základními každodenními činnostmi a doprovází mě k lékařům. Díky této podpoře mohu žít samostatně, ale ne osaměle.

Proč potřebuji vaši pomoc?
Důležitou součástí mé samostatnosti je bezpečná doprava. Auto, které mám nyní k dispozici, není přizpůsobené mým potřebám a neumožňuje mi důstojné a bezpečné cestování.
Abych se mohl přepravovat k lékařům, na vyšetření, za rodinou nebo vyřizovat běžné záležitosti, potřebuji auto se speciální bezbariérovou úpravou – rampou. O státní příspěvek na pořízení auta jsem si požádal, už nyní je ale zřejmé, že sám o sobě nebude dostačující.
„Proto jsem se rozhodl založit sbírku na Doniu, která mi může pomoci pokrýt náklady spojené s pořízením auta a jeho bezbariérové úpravy. Zároveň vás srdečně zvu na CHARITNÍ PLES, který pořádá Oblastní charita Chrudim. Výtěžek z plesu bude věnován na podporu mé svobody.
Děkuji vám z celého srdce.“
Ondřej ♡
*Srdečně Vás zvu společně s Oblastní charitou Chrudim na:
CHARITNÍ PLES
13. března 2026 | 19.30h | Kulturní dům Hrochův Týnec
Více informací na https://1url.cz/@2026CharitniPles

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Vybrané prostředky budou využity konkrétně na:
🚗 Pořízení auta
Vozidlo, které je možné technicky upravit tak, aby odpovídalo mým potřebám a umožnilo bezpečnou přepravu.
♿ Bezbariérovou úpravu – rampu
Nezbytnou úpravu, díky které bude možné auto používat bezpečně, s doprovodem a bez nadměrné fyzické zátěže.
A co když se vybere více, než je potřeba?
Mám podanou žádost o státní příspěvek na pořízení auta ,v tuto chvíli ale neznám konečnou výši podpory. Pokud bude příspěvek schválen a ve sbírce se vybere více prostředků, budou finance využity na další doložitelné náklady spojené s provozem a údržbou upraveného auta, případně na navýšení rozsahu pečovatelské služby, kterou již využívám a která mi umožňuje žít samostatnější život.
Pokud se vybere méně peněz, než je potřeba?
V případě, že se nepodaří vybrat celou cílovou částku, budu hledat další možnosti, jak chybějící finance zajistit. Pořízení bezbariérového auta je pro mě důležité a nelze ho dlouhodobě odkládat, stejně jako zajištění potřebného rozsahu pečovatelské služby.
Každá koruna, kterou darujete, je pro mě velkou podporou a pomáhá mi udržet samostatný a svobodný život.
Děkuji,
Ondřej ♡
























