Sbírka ukončena:

Rekondiční pobyt

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
115 501 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rekondiční pobyt

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
115 501 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Spolek zdravotně postižených občanů a jejich přátel
Datum přidání
11. 5. 2023
Poslední aktualita

30. 7. 2023 23:46

Poděkování

Chtěla bych poděkovat dárcům za příspěvek na rekondiční pobyt. Jen škoda, že vás bylo tak málo.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Milí dárci, jménem Spolku zdravotně postižených občanů a jejich přátel Ostrava si vás dovolujeme požádat o příspěvek na rekondiční pobyt pro osoby se zdravotním postižením a osoby v pokročilém věku. Pobyt se uskuteční v krásném prostředí u přehradní nádrže Kružberk v Davidově mlýně a finančně jej podporuje Magistrát města Ostravy a Úřad městského obvodu Ostrava Jih. Pitný režim po dobu pobytu sponzoruje Kofola a.s. a i účastníci pobytu si nemalou měrou přispívají. Přesto nám stále chybí finanční prostředky na uskutečnění pobytu a volnočasových aktivit po dobu jeho konání.

Komu pomůžeme?

Pomůžete osobám se sníženou schopností pohybu a seniorům převážně z domovů s pečovatelskou službou, vyrazit do přírody a načerpat nové síly a zároveň pečujícím osobám na chvíli vydechnout a odpočinout.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity výhradně na dofinancování rekondičního pobytu a to zejména na zajištění ubytování asistentů, částečnou úhradu masáží, canisterapii, muzikoterapii a zajištění občerstvení na jeden společenský večer.

V případě, že se vybere méně peněz, budou peníze využity jak výše uvedeno a v případě, že by se vybralo více, budou peníze použity na doplatky kompenzačních pomůcek pro členy spolku. Namátkou nyní jeden člen vyřizuje nový elektrický invalidní vozík a bude jistě vděčný za pomoc s doplatkem.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

30. 7. 2023 23:46

Poděkování

Chtěla bych poděkovat dárcům za příspěvek na rekondiční pobyt. Jen škoda, že vás bylo tak málo.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 5. 2023 17:00
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 5. 2023 12:31
Dar na dobrou věc
300 Kč  •  15. 5. 2023 12:11
Je skvělé, že v dnešní době někdo věnuje čas na organizování pobytu pro postižené a důchodce z pečovatelského domu. Fandím
Kamil
600 Kč  •  15. 5. 2023 8:30
Perfektní akce
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 5. 2023 6:57

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat