Tobko sa spolu s bračekom Sebastiankom narodili 17. 06. 2012 predčasne v 31. týždni a začali bojovať o svoje životy…Sebastian bol po pôrode na tom lepšie a v podstate do svojich 9. mesiacov sa vyvíjal tabuľkovo, ale postupne prestával používať ľavú rúčku, potom ľavú nohu až to dospelo do štádia, že si neudržal ani hlávku. Série vyšetrení ukázali, že mu odumiera mozog a lekári mi oznámili, že sa nedožije ani svojich 1. narodenín. Napriek prognózam Sebastian by sa bol dožil 9. narodenín, bohužiaľ v marci 2021 mu zlyhalo srdiečko…Tobias naopak po pôrode mal ťažký zápal pľúc, musel byť intubovaný, v umelom spánku. V jeho 7. mesiacoch sa u neho rozvinul Westov syndróm, najhoršia forma epilepsie, keďže záchvaty poškodzujú mozog. Vtedy sa aj zistilo, že po pôrode zakrvácal do mozgu na pravej strane a teda, že zrejme bude mat ľavú stranu tela postihnutú. Tobias podstúpil veľmi ťažkú a náročnú liečbu kortikoidmi, ktoré mu záchvaty zastavili, ale do dnešného dňa musí stále brať lieky na epilepsiu. Našťastie u Tobiasa sa nepotvrdilo genetické ochorenie ako u Sebastiana „len“ detská mozgová obrna. Neustálym rehabilitovaním, dnes Tobias dokáže prejsť pár metrov za pomoci chodítka, či okolo nábytku, rozpráva jednoduchými vetami, sám sa posadí, a štvornožky sa dostane tam kam chce…