Kačenka má DMO, hemiparézu pravé strany, epilepsii, špatně vidí. Ve svých 8.letech si jenom sedne, jinak neleze, nechodí a sama se nenají. Velkou nadějí pro ni představují speciální rehabilitace v centru Arcada. Dělá velké pokroky. Postupem se jí daří zpevňovat tělíčko. Pro někoho to může být málo, pro mě to znamená všechno. Moc by jí pomohla speciální rehabilitace, kterou pojišťovna bohužel nehradí.
Kačenka se narodila na podzim 2014. Prvních 10 dní od porodu jsem se z miminka neskutečně radovala a těšila se na naší společnou budoucnost. Jedenáctý den se vše změnilo. Kačenka začala bojovat o život. Dostala vysoké horečky a krvácela do mozku. Byla uvedena do umělého spánku a lékaři se snažili zjistit, co je příčinou teplot a krvácení. Dostávala antibiotika, ta však zabrala pouze na chvíli. Po měsíci nejistot se lékaři rozhodli, že provedou lumbální punkci. Vzali tedy Kačence vzorek a zjistili, že má na mozku zánět. Tento stav nejspíš všichni známe pod názvem meningitida. Znovu byla nasazena antibiotika, které na štěstí zabrala. Vyhráno ale stále nebylo, ukázalo se, že se jí neúměrně zvětšuje hlavička. Vyšetření na magnetické rezonanci následně odhalilo, že se jí v mozku hromadí mozkomíšní mok, další diagnóza byla hydroceflus, protože hrozilo, že se Kačenky mozek zaplní touto tekutinou. Byl zaveden shunt. Po půl roce nás pustili domů. Začala cvičit podle Vojtovy metody, ale musela skončit kvůli epilepsii. Kačenka má dnes 8 let – nechodí, neleze, sama se nenají. Díky rehabilitacím však dělá velké pokroky. Tyto rehabilitace jsou velmi nákladné, proto prosím, pokud můžete, pomozte Kačence vést normální život malé holčičky.
