Jmenuji se Verunka Česal a brzy mi bude rok a půl. Již několik měsíců bojuji s následky nedostatku vitamínu B12, který mi byl diagnostikován v deseti měsících.
Vyšetření odhalila nestandardní nálezy na mozku a míše, které způsobily regres psychomotorického vývoje a centrální hypotonický syndrom. Abych se mohla zase postavit na nohy a běhat jako jiné děti, potřebuji několikrát týdně dojíždět na intenzivní rehabilitace a poctivě cvičit s různými pomůckami i doma a to je náročné nejen pro mě, ale i moje rodiče a staršího brášku. Rezervy nám postupně dochází a já nevím, jak dlouhá cesta mě ještě čeká, takže každá pomoc je teď pro nás moc důležitá.













