Aktualizace 27. 12. 2022: Strašilka je po kastraci, kterou zvládla i díky úžasné péči na Veterinární klinice Nusle skvěle. Už druhý den i v prubánkovém trikotu hopskala jako veverka. Do konce léčby jí chybí 28 dní, čeká ji ještě jedno podrobné vyšetření krve (hematologie, biochemie, SAA a elektroforéza) a sono. Pokud vše bude v pořádku, budeme moci léčbu ukončit.
Aktualizace 17. 12. 2022: Strašilka je za polovinou léčby. Daří se jí dobře, léčba krásně zabírá, chová se jako zdravé sebevědomé kotě. Přešli jsme na tablety, už ji nemusíme každý večer trápit bolestivou injekcí. Přibrala téměř půl kilogramu, má za sebou kardiologické vyšetření, které bylo v pořádku a první kontrolní odběry krve, které dopadly velmi pěkně. Díky nim může podstoupit příští pátek kastraci – kastrovaná být zpočátku v depozitu nemohla vzhledem k nízké hmotnosti a nepříliš dobrému zdravotnímu stavu, po adopci zase kvůli propuknutí FIP. Při FIP se kastrace provádí v poslední třetině léčby, aby po operaci kočička ještě byla alespoň 14 dní krytá léčbou, nevhodná je naopak kastrace v tříměsíčním posttreatmentu po ukončení léčby, kdy je zapotřebí se maximálně vyvarovat stresu. A vzhledem k tomu, že Strašilka již minulý týden začala „být dospělou kočkou“, je potřeba tuto situaci vyřešit.
Děkujeme všem dárcům, kteří Strašilku podpořili, moc si Vaší pomoci vážíme. Přidávám také aktuální fotografie.
Dobrý den, jmenuji se Strašilka a jsem malá černá kočička. Ve dvou měsících jsem se se svými dvěma sourozenci dostala do útulkového depozita, s nemocnýma očima, malinká a hubená.
Dnes je mi téměř půl roku a před 14 dny jsem byla adoptována. Několik dní po příchodu do nového domova se u mě objevily první zdravotní problémy a rychle se začaly přidávat další. Jezdila jsem každý den na veterinu, kde nebylo vůbec snadné určit, co mi vlastně je, sice se od začátku bralo v potaz případné onemocnění FIP, ale mé příznaky byly velmi netypické.
Dnes je to třetí den, kdy dostávám léky na FIPku ve formě injekcí. Nechci to zakřiknout, ale je mi mnohem lépe, mám zase chuť jíst, hrát si, prohánět se s dalšími kočičáky, které tu mám k dispozice celé čtyři:-), a kteří mě hned od začátku skvěle přijali mezi sebe.
Jsem Strašilka – černé mrně, které to stejně jako spousty dalších kočiček zatím nemělo vůbec lehké. Moc ráda bych to ale zvládla a zažila svůj opravdový domov…










